SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Poďte na Ľubovniansky hrad a do skanzenu

FaceBook  Twitter  

20180513 142105Zima je pre mnohých obdobím, keď sa nad mapou kujú plány na ďalší rok a rozmýšľame, na aké zaujímavé nepoznané miesta ešte zavítame. Tu je tip zo Spiša Ľubovniansky hrad, a nielen to. Hrad je nezvyčajný aj tým, že tesne pod ním sa rozprestiera skanzen, ktorý je ďalším lákadlom pri návšteve tejto lokality. Tento čiastočne zachovaný a zrekonštruovaný hrad sa vypína na brale v nadmorskej výške približne 500 metrov nad morom neďaleko Starej Ľubovne a je prirodzenou dominantou Ľubovnianskej kotliny. Pohľad na hrad zo skanzenu je naozaj malebný, a je to aj opačne. Vedzte, že tie najkrajšie výhľady sú z kruhovej sprístupnenej veže hradu.

 

Stará Ľubovňa a okolie z neba

FaceBook  Twitter  

stara lubovna maketaObrysy hradu Ľubovňa s kužeľovitou strechou veže sú také typické a nezameniteľné, že si ho nepomýlite so žiadnym iným. Dokonca ani pri pohľade zhora, odkiaľ sú veci na zemi často akési iné a ťažšie spoznateľné. Však?

 

Žiar nad Hronom a okolie z neba

FaceBook  Twitter  

ziar nad hronom a okolie z neba maketaNie je ich veľa, ale existujú: regióny také rôznorodé, že vyzerajú, ako keby ich poskladali rozbláznené deti z nijako nesúvisiacich kúskov akejsi gigantickej skladačky. A verte či nie, práve kraj okolo Žiaru nad Hronom vyzerá, ako jeden z najrôznorodejších kútov Slovenska.

Skalica a okolie z neba

FaceBook  Twitter  

Sklaica maketaLetecká navigácia nie je vždy jednoduchá záležitosť. Ak však práve letíte fotografovať Skalicu z neba, stáva sa hračkou. Odštartujete, naberiete kurz a čakáte, kým vám do nosa udrie vôňa čerstvo upečeného Skalického trdelníka.

Fotografie z výstav o Slovensku získajú nový život a pomôžu deťom aj rodinám

FaceBook  Twitter  

usmev logoMilovníci Slovenska si od dnešného dňa môžu zaobstarať výstavné fotografie slovenskej prírody a krajiny spôsobom, ktorý pomôže deťom z detských domovov a ohrozeným rodinám. Na sociálnej sieti Facebook štartujú pravidelné online aukcie veľkoformátových fotografií z výstav Slovensko z neba a Čarovné Slovensko. Zo získaných peňazí poputuje finančná pomoc neziskovej organizácii Úsmev ako dar.

Bánovce nad Bebravou a okolie z neba

FaceBook  Twitter  

BNBVilla Ben. Takto romanticky sa nazývajú Bánovce nad Bebravou v prvej písomnej zmienke - darovacej listine uhorského kráľa Ondreja II. z roku 1232. Od tých čias v Bebrave pretieklo veľmi veľa vody, ale niektoré veci sa nezmenili. Dvadsaťtisícové mesto sa spolu so svojim okolím stále pohodlne rozprestiera na úpätí Strážovských vrchov, povyše údolia rieky Nitry. Stále patrí do regiónu Horná Nitra, ale na Považie je to z odtiaľto iba na skok a bánoveckým krajom, aj dnes, prechádza tradičná cesta zo stredného Slovenska na Moravu. Kľukatí sa bukovými, dubovými a borovicovými lesmi, lúkami, poliami i sadmi.

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo