SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Ručne maľované mapy zaujali Poľsko

FaceBook  Twitter  

002zmRučne maľované mapy, zaznamenali na veľtrhu World Travel Show v Poľsku veľký záujem. Toto netradičné umelecké dielo s praktickým využitím zaujalo nielen odbornú, ale aj laickú verejnosť. Počas troch dní mali návštevníci možnosť zhliadnuť na vystavených obrazoch, aké formy ručne maľovaných máp tvoríme, a pre koho sú určené.

Okolím malofatranského Veľkého Kriváňa

FaceBook  Twitter  

dsc 0323Malá Fatra priťahovala našu pozornosť už dávno. A tak sa sem na konci augusta vydávame. Naším cieľom je hlavný malofatranský hrebeň a jeho najvyšší vrchol – Veľký Kriváň.  

 

Kostol Katarínka, malebný Branč a ďalšie zaujímavosti

FaceBook  Twitter  

20180408 191533V tomto článku by som Vám rada priniesla niekoľko tipov na zaujímavé pamiatky, ktoré ukrývajú Malé KarpatyMyjavská pahorkatina. Ako napovedá názorv, je medzi nimi aj jeden hrad...

 

Pomáhame slovenským odborníkom rásť

FaceBook  Twitter  

skrining7V srdci Slovenska, na mieste takmer dokonale obkolesenom zalesnenými kopcami, stojí nenápadná budova z bieleho betónu a v nej laboratóriá so zvláštnym vybavením. Pracuje v nich iba niečo vyše tucta osobitne vyškolených odborníkov, ktorí pomocou špeciálnych prístrojov dokážu s takmer dokonalou istotou predpovedať budúcnosť prakticky každého človeka, ktorý sa na Slovensku narodí. Projekt sa naplno rozbehol už v roku 1985, takže ak máte tridsaťtri rokov alebo menej, skúmali aj vás.

Čarovný Novohrad – región klenotov

FaceBook  Twitter  

kniha carovny novohrad 1Na neveľkom kopci pri obci Halič vyrástol v polovici 13. storočia hrad. Dnes by ste ho hľadali márne, no kopec nájdete ľahko. Zdobí ho totiž nádherný Haličský zámok. Vznikol na mieste pôvodného hradu, keď si Anna Lossonczyová vzala Žigmunda Forgáča. Ten sa rozhodol investovať nemalý majetok do rekonštrukcie starej stavby a zmenil ho na impozantný kaštieľ so šiestimi rohovými vežami. Neustále boje však aj Forgáčovcov prinútili kaštieľ opevniť. Prosperite to však nebránilo, práve naopak. Gróf János Forgáč tu založil prvú manufaktúru na výrobu súkna v Uhorsku. A haličské súkno sa čoskoro stalo známym nielen vďaka tomu, že sa z neho šili vojenské uniformy, ale aj fraky.

Kalendárny OKTÓBER

FaceBook  Twitter  

kalendarny oktober 18Jeseň je časom príprav a plánovania na budúci rok. Papierový vreckový kalendárik s obrázkom na jednej strane a kalendárom na druhej, nájdeme snáď v každej peňaženke. V tomto období každoročne realizujeme tlač papierových vreckových kalendárikov vo väčších množstvách.

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo