SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Už ste oprášili po zime bicykle?

p3240686Rada by som predstavila novú cyklotrasu, ktorá vedie regiónom Kysúc z Dunajova cez Krásno nad Kysucou do Oščadnice popri rieke Kysuca, a tak je o pekné scenérie postarané. Prítomnosť rieky zároveň zaručuje, že nejde o žiaden náročný terén, ba práve naopak, zvládne ho úplne každý.

Podmanivým okolím Terchovej

dsc 0042Pozývám Vás do okolia Terchovej, ktoré ponúka nádherné scenérie v každom ročnom období, a to ani nemusíte ísť nikam vysoko. Začíname priamo v srdci Terchovej a cez časť Úboč po náučnom chodníku smerujeme do sedla Poľany pod Pupovom.

 

Za Žítkovou v kraji kopaníc

p3170405Jar klope na dvere. Prichádzame do Bielych Karpát, kde by sme radi navštívili Žítkovú neďaleko Starého Hrozenkova, ktorú tvoria viaceré kopaničiarske usadlosti a ktorá je známa aj vďaka žítkovským vedmám. Žítková sa nachádza iba kúsok za slovenskými hranicami, cez ktoré prechádzame za Drietomou pri Trenčíne.

 

Poznáte Haluzickú tiesňavu?

p3170456Medzi zaujímavé miesta, ktoré prekvapia tým, čo ponúkajú, patrí Haluzická tiesňava. Pýtate sa, kde sa nachádza? Nájdete ju neďaleko od Trenčianskych Bohuslavíc pri dedinke Haluzice v regióne stredného Považia. Ak sem zavítate, nájdete tu hneď niekoľko zaujímavostí.  Ale pekne po poriadku.

Bežkovačka na Orave

dsc 0919Orava je regiónom, kde je aj v tomto čase dostatok snehu na bežkovanie. Navyše, začiatkom marca sa tu organizuje bežecký a peší prechod cez horizont Erdútky - čarovným okolím Oravskej Lesnej. Na oficiálnej stránke prechodu avizujú dostatok snehu, hoci boli celý týždeň teploty nad nulou. Je rozhodnuté, ideme si to sem obzrieť...

 

Lákadlá Tatranskej Javoriny

dsc 0184V ústí Javorovej doliny sa nachádza malebná dedinka Tatranská Javorina. Je posadená v úctyhodnej nadmorskej výške 1000 metrov. Poďme sa sem pozrieť... Táto obec, ktorá počas je histórie patrila napríklad aj blízkemu Ždiaru, čo dokonca Poľsku, je už samostatnou obcou.

 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo