SKCZPL

Ako sme prežili august

2. septembra 2022

Novinky

August sme mali bohatý na udalosti. Uvádzali sme do života knihy aj mapu. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Začiatkom mesiaca sme spojili sily s televíznym štábom z relácie Televíkend, s ktorým sme  uviedli do života knihu z edície Slovensko z neba. Miesto, ktoré sme zvolili pre tento „krst“ sa mnohým môže zdať zvláštne, pretože kniha Liptovský Mikuláš a okolie z neba bola uvedená do života na vrchole Babky v Západných Tatrách. „Krstnou mamou sa stala “ moderátroka relácie Martina Kacinová.

Knižnú novinku Čarovné Piešťany a okolie sme slávnostne uviedli do života na krásnom podujatí Krojovaný Anna Bál, konajúci sa v Piešťanoch. „Krstným otcom“ knihy sa stal predseda predstavenstva OOCR Rezort Piešťany a viceprimátor pán Ing. Mgr. Michal Bezák. Pri uvedení knihy do života symbolickým pokvapkaním minerálnou vodou z Piešťan, mu asistovala pani Ing. Tatiana Nevolná a organizátorka podujatia pani Zita Bruncková. V zastúpení CBS vydavateľstva uviedla tento slávnostný akt odborným príhovorom naša kolegyňa pani Mirka Daranská.

Poďme sa pozrieť čo sa nám podarilo vo VKÚ. Pre milovníkov turistiky máme dve novozaktualizované mapy VKÚ Harmanec.  Medzi dve novinky patrí TM 144 Bodvianska pahorkatina – Rimavská kotlina a TM 134 Veporské vrchyPri mape TM 134 Veporské vrchy ešte zostaneme. V jednu augustovú sobotu sme ju uviedli do života na v srdci Veporských vrchoch na Klenovskom Vepri. Slávnostného aktu uvedenia do života  sa zhostil pán Pavel Trnavský (Lesy SR), ktorý sa tak sa stal oficiálnym „krstným“ otcom mapy TM 134 Veporské vrchy. Po povzbudivých slovách uviedol mapu do života pokropením vodou zo studničky zo sedla Varta. 

https://youtube.com/watch?v=n_jpuF4WMeU%3Ffeature%3Doembed

A ešte tu máme pre vás jednu pozvánku na tradičný VKÚ výstup na Kráľovu hoľu, ktorý sa uskutoční 10.9.2022. Zapíšte si do diára druhú septembrovú sobotu, pretože sa vidíme na jubilejnom  5. ročník výstupu na Kráľovú hoľu. Tešíme sa na vás.

Takýto bol náš august, tešíme sa čo prinesie september.