SKCZPL

Apríl s celosvetovou novinkou

3. mája 2021

Novinky

V mesiaci apríl sme s radosťou predstavili celosvetovú novinku pod hlavičkou Slovensko z neba. Vytvorili sme prvú 360° videomapu, ktorá predstavila turistický región Stredné Slovensko. 360° videomapa je unikátna v tom, že letíte ponad vymedzené územie a počas letu sa zobrazujú popisky zaujímavých miest, obce a mestá daného regiónu, a ako bonus sme pridali hovorený komentár, ktorý vás bude sprevádzať počas celého letu. Poďme sa spoločne pozrieť na prvý región, ktorý sme takto spracovali. Vychutnajte si vyhliadkový let z Dobrej Nivy cez Pustý hrad, Zvolen, Sliač, Kremnicu, Skalku, Banskú Bystricu, Španiu Dolinu, Krížnu, na Donovaly a potom cez Kalište, Slovenskú Ľupču, Poniky, Čerín, Vígľaš späť na Dobrú Nivu.

V našom e-shope pribudlo hneď niekoľko noviniek. Edícia Slovensko z neba sa nám rozrástla o tri regionálne tituly. Vydajte sa spoznávať Žilinu a okolie z neba, Topoľčany  a okolie z neba Považskú Bystricu a okolie z neba, spolu s našimi unikátnymi knihami. 

V apríli sme robili aj dobré skutky. V rámci nášho team buildingu sme aspoň malou trochou pomohli našej prírode.  Spojili sme s mestskou organizáciou ZAaRES v meste Banská Bystrica a spoločne sme vysadili 60 stromčekov, ktoré skrášlia okolie významnej pamiatky – Vojenského cintorína z prvej svetovej vojny. 

Vďaka uvoľňovaniu opatrení sme po dlhej dobe opäť otvorili naše Slovenské múzeum máp, v ktorom sa už tešíme na Vašu návštevu. Okrem iného sme vytvorili novú sekciu článkov na stránke nášho múzea.  Sekcia „Škola geografie“ pomôže vysvetliť či pochopiť jednotlivé základné geografické javy, procesy či názvy. Každý týždeň sa budeme venovať inej téme. Naše múzeum sa objavilo aj v reportáži Dámskeho klubu na Jednotke, kde ste sa mohli dozvedieť to najdôležitejšie.