Apríl v našom vydavateľstve

5. 05. 2022Novinky

V mesiaci apríl sme vydali VKÚ mapové novinky, ktoré nájdete na našom e-shope. Medzi ne patrí mapa TM 155 – Hronská pahorkatina – Levice a TM 129 Malé Karpaty – Bradlo. 

Náš online obchod sa rozšíril aj o novinky z edície Slovensko z neba. Tentokrát sme jedinečným pohľadom z „neba“ zachytili Kežmarok a jeho okolie a Gelnicu a jej okolie.

V apríli sme mali aj team building. Tentokrát sme sa boli športovo vyžiť na badmintone. Mali sme si turnaj mužov a žien vo dvojhrách, kde sme spoznali víťazov Ivanu a Kamila. Na kurtoch vládla dobrá nálada, športový duch a fair-play.  Odohrali sme výborné zápasy a tešíme sa na ďalší turnaj. 

Slovenské múzeum máp v týchto týždňoch „praská vo švíkoch“. Základné školy s piatačikmi a šiestakmi nás navštevujú takmer každý deň. Základná škola z Banskej Bystrice u nás bola rovno 4x v jednom týždni. Piatacke triedy dostali za úlohu vytvoriť mapu svojej školy a jej okolia. Tým, že to bola súťaž, spravili sme vyhodnotenie týchto mapových diel a najšikovnejších žiakov odmenili aj maľovanými mapami, ktoré im pomôžu pri učení sa geografie.

Koncom mesiaca sme zavítali do Bratislavy, kde sa konal už 27. ročník ITF Slovakia tour. V rámci výstavy cestovného ruchu sme mali stánok, v ktorom návštevníci veľtru mohli nájsť knihy z edície Slovensko z neba a Čarovné Slovensko, turistické mapy VKÚ a maľované mapy. Okrem iného si mohli zákazníci vyskúsať magnetickú mapu Slovenska, na ktorej si preverili svoje geografické znalosti. 

Takýto bol náš apríl a už sa tešíme nato čo prinesie máj, v ktorom sa na vás tešíme na Airfeste v Piešťanoch, kde uvedieme do života 40 kníh z edície Slovensko z neba. A 14.5. 2022 sa múžete tešiť na Noc múzeí a galérií,počas, ktorého sme si pripravili program aj v našom Slovenskom múzeu máp. 

Pin It on Pinterest

Share This