Dali sme si netradičnú rannú kávu v živom vysielaní rádia Regina Stred v hangári Dobrá Niva

3. 07. 2020Novinky

Netradičnú rannú kávu v hangári na letisku Dobrá Niva si, dnes s redaktorom našej edície Čarovné Slovensko Martinom Kmeťom a naším pilotom, fotografom, redaktorom edície Slovensko z neba a riaditeľom vydavateľstva CBS v jednej osobe – Milanom Paprčkom , dal Marcel Páleš, redaktor rádia Regína Stred. A neostali len pri káve.

Kávička s Rádio regina Stred

V priložených zvukových nahrávkach si môžete vypočuť ich zaujímavý rozhovor z dnešného živého vstupu (2.7.2020) nielen o tom, ako vzniká dúha, čo všetko je potrebné dodržať, aby letec mohol ráno vzlietnuť , ale napr. tiež aj o krušných chvíľach pilotov … „Nemalo by sa stať, že pilotovi sa počas jazdy vypne motor, ale stalo sa to aj už nám. Keď sa ma pýtajú ľudia, že na čo je tá vrtuľa vpredu, odpovedám, že je to ventilátor, a keď sa prestane točiť, tak sa pilot poriadne zapotí…,“ opísal niektoré neľahké okamihy pilotov vo vzduchu počas živého vstupu pilot Milan Paprčka.

Ranná káva s Rádio Regina Stred

o Milan Paprčka a Rádio Regina Stred

V netradičnom živom rannom vstupe sa nielen zhováralo, ale aj lietalo. „Počas letu, ktorý trval 27 minút, sme videli z vtáčej perspektívy, z neba hrad Dobrá Niva v obci Podzámčok, Krupinu a pri nej stredovekú strážnu vežu Vartovku – vystavanú počas protitureckých bojov, ako aj pevnosť Bzovík. Otočili sme sa okolo hradu Čabraď a vrátili späť na Dobrú Nivu,“ opísal po pristátí trasu letu, ktorú absolvoval po prvýkrát aj sám redaktor, pre poslucháčov rádia Regina Stred riaditeľ vydavateľstva CBS Milan Paprčka.

Z pevnej zeme pod nohami sa redaktor Marcel Páleš v dnešnom rannom vstupe venoval aj tomu, kedy vznikla myšlienka vytvoriť vzácnu knižnú edíciu Čarovné Slovensko a tiež o novovydanej publikácii Čarovné hrady a zámky Slovenska práve zo spomínanej edície. „Toto je jedna z našich obsahovo najväčších kníh, v ktorej čitatelia nájdu ojedinelé zábery od 78 fotografov. Okrem iného aj práve záber s podobným pohľadom, aký môžeme zachytiť my tu z hangaru na hrad Dobrá Niva,“ spresnil Martin Kmeť.

Pin It on Pinterest

Share This