SKCZPL

Darovali sme knihy Fakultnej nemocnice v Martine za 19 000 EUR

10. mája 2021

Novinky

V darovaní kníh pre nemocnice pokračujeme.  Chceme poďakovať zdravotníckemu personálu za ich prácu v ťažkom období a tak sme darovali Fakultnej nemocnici v Martine 800 kníh leteckých fotografií v celkovej hodnote presahujúcej 19 000 EUR. 

„My sme vydavateľstvo a letecká firma, my nezachraňujeme ľudské životy. No, aj tak sme chceli nejakou mierou v dnešnej situácii pomôcť. Hrdinovia dnešných dní sú v mojich očiach zdravotníci. V rodine, aj vo svojom okolí sa poznám s niekoľkými a od všetkých počúvam, aká je situácia v nemocniciach zúfalá a personál vyčerpaný. Preto sme sa rozhodli pomôcť aspoň takto. Zdravotníckemu personálu patrí veľké poďakovanie a aby nezostalo iba pri slovách, zdravotníckemu personálu sme darovali martinskej nemocnici dva tituly leteckých kníh. V nej nájdu známe miesta zo svojho regiónu, ktoré ale nepoznajú ešte z vtáčej perspektívy. Či už je to Matica slovenská, Múzeum Andreja Kmeťa, Múzeum slovenskej dediny alebo sútok Váhu vo Vrútkach, Hrad Strečno či malebné dedinky ako Turčianske Kľačany a Necpaly. A až raz dostanú vytúžené dovolenky, snáď im bude táto kniha aj inšpiráciou pre pekné výlety,“ vysvetľuje autor kníh a zároveň majiteľ vydavateľstva Milan Paprčka.

darovanie knih

Personálu v nemocnici sme darovali letecké knihy čím sme im  chceli poďakovať za ich neúnavnú prácu v boji s koronavírusom za uplynulý rok.  Konkrétne tak od nás martinská nemocnica dostala 400 kusov knihy, ktorá zachytáva ich región Turiec a Kremnicko z neba a 400 ks knihy Martin a Vrútky z neba. Robíme dobré knihy, tak prečo zdravotníkom nepoďakovať práve tým, čo vieme najlepšie.

Vo štvrtok 7. mája sme boli priamo v nemocnici, kde na nás čakal pán Michal Fúčela pracovník martineskej nemocnice. Osobne sme mu odovzdali naše knihy a veríme, že obdarovaným zamestnancom spravia radosť.