SKCZPL

Darovali sme knihy Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici za 24 990 EUR

27. mája 2021

Novinky

V darovaní kníh pre nemocnice stále pokračujeme. Ako poďakovanie zdravotníckemu personálu za ich prácu v ťažkom období počas pandémie COVID -19 sme darovali 1000 ks kníh považsko-bystrickej nemocnici. 

„My sme vydavateľstvo a letecká firma, my nezachraňujeme ľudské životy. No, aj tak sme chceli nejakou mierou v dnešnej situácii pomôcť. Hrdinovia dnešných dní sú v mojich očiach zdravotníci. V rodine, aj vo svojom okolí sa poznám s niekoľkými a od všetkých počúvam, aká je situácia v nemocniciach zúfalá a personál vyčerpaný. Preto sme sa rozhodli pomôcť aspoň takto. Zdravotníckemu personálu patrí veľké poďakovanie a aby nezostalo iba pri slovách, zdravotníckemu personálu sme darovali považskobystrickej  nemocnici dva tituly leteckých kníh. V nej nájdu známe miesta zo svojho regiónu, ktoré ale nepoznajú ešte z vtáčej perspektívy. Či už je to Považský hrad, zámok v Orlovom, Manínsku tiesňavu, Súľovské skaly a mnohé ďalšie zaujímavé miesta Horného Považia.  A až raz dostanú vytúžené dovolenky, snáď im bude táto kniha aj inšpiráciou pre pekné výlety,“ vysvetľuje autor kníh a zároveň majiteľ vydavateľstva Milan Paprčka.

Povazska Bystrica

Personálu v nemocnici sme darovali knihy z edície Slovensko z neba , čím sme im  chceli poďakovať za ich neúnavnú prácu v boji s koronavírusom za uplynulý rok.  Konkrétne tak od nás považskobystrická nemocnica dostala 500 kusov knihy, ktorá zachytáva mesto Považská Bystrica a Púchov v knihe Považská Bystrica a Púchov z neba a 500 ks knihy Horné Považie a Kysuce z nebaktorá ich prevedie blízkym okolím mesta. Robíme pekné knihy, tak prečo zdravotníckemu personálu nepoďakovať práve tým, čo vieme najlepšie.

V utorok  25. mája sme boli priamo v nemocnici, kde na nás čakala vedúca ekonomické úseku pani Andrea Tadialová. Osobne sme jej odovzdali naše knihy a veríme, že obdarovaným zamestnancom spravia radosť.