SKCZPL

Jedinečný pohľad na čistú krajinu

26. júna 2019

Úspechy

V minulosti sme hrávali volejbal, opekali, spoločne zažili exkurzie na zaujímavé miesta. A určite sa k tomu opäť dostaneme. Teraz sme sa však rozhodli utužiť kolektív trochu inak a neľutujeme: teambuilding na Urpíne priniesl úžitok nielen nám, ale aj nášmu okoliu a ľuďom, s ktorými zdieľame naše spoločné životné prostredie.

Nedávno naši kolegovia z pobočky CBS v ČR išli v rámci teambuildingu pomáhať pri obnovovaní starého hradu Lukov v Hostýnskych vrchoch na Morave . To nás inšpirovalo a veľmi rýchlo sme našli spôsob, ako urobiť niečo podobne prospešné.

Spojili sme sa s mestským úradom v Banskej Bystrici a ponúkli im pomoc pri čistení prírody v meste. Mesto našu ponuku rado prijhalo a dohodli sme sa, že zamierime do obľúbeného lesoparku na Urpíne. Pracovníci úradu nám poslali mapku so znečistenými miestami a potrebné odpadovévrecia, vrátane ponuky odvozu, keď ich naplníme. Naša firma prispela tým, že zaplatila všetku prácu, pretože zamestnanci mali upratovanie zaplatené ako dovolenku a dostali aj ďalšídovolenkový deň navyše. Kartografi, redaktori, grafici, ekonómovia i ľudia z administratívy tak mohli na celý deň vypnúť počítače a vymeniť svoje pracoviská za lúky a lesné chodníky na Urpíne.

Teambuilding
Teambuilding
Teambuilding

„Začali sme ráno pri Malej stanici, postupne sme prešli hore chodníkmi aj ich okolím a skončili popoludní na vrchu pri hvezdárni“ opísala utorkovú trasu Ivana Krchnavá, ktorá má v bežné dni na starosti marketing a sociálne siete. V pracovných rukaviciach veľa príspevkov na Facebook či Instagram neposlala, zato však s dvomi desiatkami kolegov za niekoľko hodín naplnila takmer dva tucty veľkých čiernych vriec. Usmievavá Ivka je pôvodom z Bystrice, ale Považskej. Svoj súčasný domov v meste pod Urpínom má však veľmi rada a – ako správna pracovníčka firmy, ktorá knihami a mapami  propaguje Slovensko – voľný čas neraz trávi v na túrach či lyžovačke v okolitých horách. „Samozrejme, že by som v takýto krásny deň radšej išla niekam len tak na výlet, ale vari sa mám na tie smeti v lese len tak pozerať?“; položila si rečnícku otázku a mykla plecami: „Prázdne reči a sťažovanie sa nikomu a ničomu nepomôže. Treba radšej niečo spraviť. Takáto brigáda s ostatnými ľuďmi z firmy je fajn. Je to spoločný zážitok, ktorý fakt dáva partiu dokopy. A ten pocit z dobre urobenej práce je na nezaplatenie. Hlavne takejto, po ktorej zostane viditeľne čistejšia príroda.“

Teambuilding

12

Snažíme sa vytvárať nielen jedinečné pohľady na krajinu, ale záleží nám na tom, aby si táto naša krajina zachovala svoju jedinečnosť a čistotu. Veríme, že keď sa takto do jej zanedbaných kútov vyberie viac nadšených partií, naše prostredie čoskoro vyzerať oveľa lepšie. Budeme veľmi radi, ak vás týmto inšpirujeme rovnako, ako sa vás snažíme inšpirovať našimi produktmi a každodennou či leteckou prácou. Zároveň sa však potešíme aj tomu, keď vy inšpirujete nás.

Ak ste mali podobný teambuilding, alebo hoci ste len sami počas výletu odniesli z prírody odhodené fľaše či iné smeti, napíšte nám mailom alebo facebookovou či instagramovou správou a pokojne pridajte fotky. Naše sociálne siete sú tu pre vás, aby sme cez ne spoločne šírili a zdieľali dobré skutky, ktoré robíme pre Slovensko.