Žiadne produkty v košíku.

Malá bežkyňa vyhrala pohľad na Slovensko z neba

2. septembra 2019

Horúci august sa s Banskou Bystricou rozlúčil ukážkovo letným sobotňajším predpoludním a krásne počasie prilákalo do Parku pod Pamätníkom SNP stovky malých športovcov na najväčšie detské bežecké podujatie na Slovensku.

„Chceme naučiť deti hýbať sa, aby ich potom pohyb sprevádzal celý život,“ vyjadril hlavnú myšlienku výbpornej akcie jeden z jej organizátorov Miroslav Štrba. „Je to podujatie venované iba deťom, ale má všetko, čo majú bežné preteky pre dospelých – štartové brány, čísla, medaily. Dospelí v ňom však štartovať nemôžu. Zároveň je súčasťou Marathon BB Mini Tour, v ktorej si deti vo veku od šesť do desať rokov celoročne zbierajú body.“ Podobne, ako je tomu napríklad v sériách svetového pohára. Najlepší získajú ocenenia na oficiálnom galavečere koncom roka.

Detský Minimaratón mal od začiatku do konca výbornú atmosféru a spokojní mohli byť nielen organizátori a rodičia, ale predovšetkým ich ratolesti. Súťažli s vervou a nasadením, ktoré sú ozdobou (nielen) detských súťaží. Víťazné stupienky boli len pre najlepších, ale krásny zážitok to bol pre všetkých, ktorí sa zúčastnili a dali do pretekov všetko.

My veríme, že kdesi medzi tými stovkami drobcov aj väčších školákov sa mohli dnes prebudiť duše budúcich Matejov Tóthov, Nastasií Kuzminových, alebo hoci Petier Vlhových. Práve v tejto viere malých športovcov stále podporujeme tak, ako najlepšie vieme a môžeme. Banskobystrický Generali Balans Minimaratón bol skvelou príležitosťou, aby sme to opäť dokázali. Nielen venovaním zaujímavých cien pre víťazov v bežeckých disciplínach, ale aj jednou neobyčajnou a atraktívnou cenou. Tá sa, navyše, k malým bežcom dostala nadmieru štýlovo: z prelietavajúceho lietadla sa na nadšené deti zniesli žrebovacie lístky s číslami, spomedzi ktorých potom samotný primátor Banskej Bystrice Ján Nosko vyžreboval jedného šťastlivca, vlastne šťastnú výherkyňu zážitkového letu. Tú teraz čaká podobný zážitok, aký majú fotografi našich posádok – z letiska v Dobrej Nive sa vznesie k oblakom a uvidí naše krásne Slovensko z neba.

Ak sa o Minimaratóne alebo aj o „dospeláckom“ banskobystrickom maratóne chcete dozvedieť viac, webstránky nájdete tu . A ak by ste aj vy radi videli Slovensko z neba, nech sa páči, zážitkové lety sú tu aj pre vás .CBS spol, s.r.o.

Kynceľová 54
974 01 Kynceľová
IČO: 36754749
DIČ: 2022351254
IČ DPH: SK2022351254

Kontakt

+421 911 176 101

info@cbs.sk

Podniková predajňa

Kynceľová 77, 974 01 Kynceľová

Otváracie hodiny:
Po - Pia.: 9:00 - 15:00

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram