SKCZPL

Mesiac máj v našej firme: Jubileum slovenského múzea máp, inovatívna mobilná aplikácia a nová kniha!

7. júna 2023

Novinky

Máj bol pre našu firmu skvelým a plným udalostí. Máme radosť, že sme mohli osláviť významné jubileum Slovenského múzea máp, ktoré tento mesiac oslávilo svoje 5. narodeniny. Okrem toho sme tiež oficiálne spustili novú mobilnú aplikáciu s názvom CBS MapExplorer, ktorá prináša nový rozmer interaktivity do sveta papierových máp. A ako bonus sme vydali knihu z edície Čarovné Slovensko s názvom Čarovný Trebišov a okolie. Poďme sa bližšie pozrieť na tieto klúčové udalosti.

Slovenské múzeum máp 26. mája oslávilo svoje 5. narodeniny. Počas týchto piatich rokov sa múzeum stalo dôležitým miestom pre všetkých milovníkov geografie, histórie a kartografie. Oslava tejto významnej udalosti bola veľkolepá.Stála expozícia múzea pozostáva z viacerých stanoviští orientovaných na oblasť geografie či kartografické témy. Počas osláv prebiehala tématicka výstava jaskyniarstva a baníckych máp, doplnené o vzácne zbierkové predmety z minulého storočia a meračskými prístrojmi zo súčasnosti. Interaktívnou atrakciou múzea okrem pieskového virtuálneho modelu je aj letecký simulátor, ktorý sa teší veľkej obľube.

V máji sme sa potešili spusteniu nášho najnovšieho projektu – mobilnej aplikácie s názvom CBS MapExplorer. Táto inovatívna aplikácia umožňuje transformovať papierové mapy na interaktívne displeje. Užívatelia môžu jednoducho skenovať vybranú mapu pomocou svojho smartfónu a prechádzať rôznymi vrstvami informácií, preskúmať body záujmu a získať cenné tipy a informácie o danej oblasti. CBS MapExplorer otvára nové možnosti pre všetkých, ktorí sa radi vydávajú na dobrodružstvá a objavujú nové miesta.

V rámci edície Čarovné Slovensko sme v máji vydali novú knihu s názvom Čarovný Trebišov a okolie. Táto kniha vo vás vzbudí záujem a prebúdi vašu zvedavosť, pretože každá fotografia v knihe Čarovný Trebišov a okolie je starostlivo vybraná a zosúladená s textom, aby čitateľovi poskytla úplný zážitok z tejto krajiny plnej zázrakov a tajomstiev.

Takýto bol náš máj a už sa tešíme na jún, o ktorom už teraz vieme, že bude veľmi zaujímavý.