Narodeninový júl nášho vydavateľstva

3. 08. 2020Novinky

7. júla  uplynulo presne 17 rokov, keď v roku 2003 prvýkrát s pocitom dobre vykonanej práce kráčal domov náš náčelník Milan Paprčka. Prichádzal z obce Sklabiná, kde sa mu podarilo získať prvú objednávku na maľovanú mapu. Od vtedy pretieklo veľa vody v rieke Hron a dnes je Milan Paprčka konateľom troch firiem a zamestnáva vyše sto ľudí.

Júl sme odštartovali vo veľkom štýle a to rannou kávičkou na Dobrej Nive spolu s redaktorom Rádia Regina Stred – Marcelom Pálešom, s ktorým sme sa preleteli ponad 4 slovenské hrady a poslúchačom sme sprostredkovali čarovnú krásy nášho výnimočného kultúrného dedičstva.

Kávička s Rádio regina Stred

Začiatkom mesiaca  sme slávnostne  do života uviedli knihu „Rožňava a okolie “ pri príležitosti zahájenia  piateho ročníka Rožňavského kultúrneho leta.  Krstným otcom sa stal pán Domik, primátor mesta Rožňava  a bola pokrstená „ zlatosnosným pieskom“, ktorý je pre oblasť Rožňavy typický. 

Naši kreatívni kolegovia Jakub Chovan a Matúš Krajňák vytvorili netradičnú mapu Slovenska,ktorá mala doslova obrie rozmery. Ich dielo je 8,5 metra dlhé a široké 4,5 metra. Celkom využili 56 máp v mierke 1:50 000, novoakualizovaných, ale aj starších vydaní máp VKÚ Harmanec. 

Mapa Slovenska

Počas prvého prázdninového mesiaca sme nezahálali. Poďme sa pozrieť nato aké NOVINKY pribudli v našom e-shope. Edícia Slovensko z neba sa nám rozrástla o tri tituly, a to konkrétne o Trnava a okolie z neba,  Žarnovica, Nová Baňa a ich okolie z neba a Revúca a okolie z neba. Pre milovníkov turistiky sme vytlačili novozaktualizovanú mapu TM 143 Gabčíkovo.

V Slovenskom múzeu máp sme si pripravili prázdninovú novinku Rodinnú vstupenku. Keďže nám záleží na rodine pre viacpočetné rodiny či rodiny s väčším vekovým rozdielom detí prichádzame v našom múzeu so zľavou. Ak prídete v zložení 2 dospelí + 2 deti do 15 rokov, vstupné budete mať počas prebiehajúcich prázdnin u nás spolu len za 10 eur.

Takýto bol náš júl!

Pin It on Pinterest

Share This