SKCZPL

Narodeninový júl, totálny výpredaj, ale aj halušky

31. júla 2019

Novinky

Jedného dňa bolo to presne 7. júla v roku 2003 si prvýkrát s pocitom dobre vykonanej práce kráčal domov Milan Paprčka. Prichádzal z obce Sklabiná. Pri srdci ho hriala objednávka na jeho prvú maľovanú mapu. Od vtedy pretieklo veľa vody v rieke Hron a dnes je Milan Paprčka konateľom troch firiem a zamestnáva vyše sto ľudí.

Ešte raz živió-živióó-živióóó.

V júli sme teda oslavovali 16. narodeniny, ale pripravili aj najväčší výpredaj máp v histórii Slovenska. Za osem hodín zmizlo z regálov takmer 3.000 ks. Naši zákazníci si odniesli nielen automapy, turistické mapy, ale aj mapy miest v rôznych mierkach. Sklad v Harmanci pukal vo švíkoch. Zákazník s rekordným nákupom bol zo Slovenska. Odniesol si naraz 117 ks máp.

Pri mapách ešte ostaneme, nechcem písať, že musíme, ale stojí to určite za to. V prvej polovici júla, uzrela svetlo sveta mapa Vysokých Tatier v mierke 1:25 000. Stala sa okamžite turistickým hitom, eshopovou jednotkou a po dlhých rokoch aj prvou mapou vydanou v tejto mierke. Mesiac júl priniesol aj aktualizácie máp TM 102 – Orava Beskid Zywiecki a TM 115 – Šarišská vrchovina Branisko.

Ak ste hladní po ďalších informáciách nie je problém. Naše vydavateľstvo vás vie určite nasýtiť nielen krásnymi knihami, presnými mapami, ale aj haluškami. Nie, nerobím si žarty. Vieme dokonca aj kto. Kolegovia Peťo, Editka, Katka H. a Katka M. vedia urobiť tie najlepšie bryndzové halušky na svete, smolou je, že porote v daný deň nefungovali chuťové poháriky….., ostatným tiekli slinky. Podujatie „Halušky Fest Turecká“ a jeho jubilejný 25. ročník sa skončil a zisk 5. miesta bol v obrovskej konkurencii aj tak úspechom.

Zo zahraničia k nám dorazila veľmi milá správa. Našu prácu ocenili v poľskom Krakove. V medzinárodnej súťaži „Najlepšie publikácie o horách“, ktorá sa konala počas 22. Medzinárodného knižného veľtrhu v Krakove sme obsadili s našim knižným titulom Slovenské hory z neba 2.miesto. 

Ak by ste sa chceli pozrieť na ducha, tak brány nášho múzea sú pre vás otvorené aj počas prázdnin.