Kniha - Myjava a okolie z neba

9788081442629
€24.99
Skladom
1
Popis produktu
ISBN: 9788081442629
Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
Dátum vydania: 2020
Vydanie: 1. vydanie
Formát (rozmer): 250 x 170mm
Počet strán: 120
Jazyk: slovenský
Jazyk: anglický
Väzba: pevná väzba
Autor: Jakub Chovan
Autor: Matej Schwarzbacher

Myjava a jej kopanice sa rozprestierajú pod hradbou Bielych Karpát a sú jedným z najrázovitejších krajov Slovenska. Malebná zvlnená krajinka je posiata roztratenými sídlami od doliniek až po najvyššie časti regiónu. Kopanice boli odjakživa krajom poľnohospodárskym a na krajine to poznať dodnes.


Centrom regiónu je mesto Myjava. Nie je však typickým mestom s obrovskými továrňami či množstvami panelových domov. Pre svoj kopaničiarsky charakter je Myjava prezývaná aj ako „metropola pod slamou“ podľa románu rodáčky Zuzky Zgurišky. Slávnych rodákov z tohto kopaničiarskeho kraja pochádza mnoho, no jeden z nich nad všetkých ostatných vyčnieva. Reč je o rodákovi z Košarísk, politikovi, diplomatovi, astronómovi a jednom z najvýznamnejších Slovákov vôbec – generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Vždy bol hrdým Slovákom a aj jemu môžeme vďačiť za vznik prvej Československej republiky, na ktorom má významné zásluhy. Zahynul pri leteckej nehode pri Bratislave. Na jeho počesť bola na Bradle vybudovaná majestátna mohyla. Tá je výraznou dominantou celého regiónu a zároveň jeho najväčšou turistickou atrakciou. Celoročne sem prúdia davy turistov, ktorí si chcú uctiť jeho dielo a pamiatku. Každoročne sa na mohyle koná aj viacero spomienkových podujatí. Zachovávajú sa priamo v obciach, ale aj na rozľahlých kopaniciach v ich okolí.

Myjavské kopanice sú skutočne čarovným miestom, ktoré každému, kto ho navštívil, zanechá nezabudnuteľné spomienky. A tomu, kto tu strávil časť života, ostane navždy v srdci.

Inšpirujte sa a zavítajte na Myjavu!


+ maľovaná mapa ako DARČEK
Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This