Kniha - Skalica a okolie z neba

9788081442490
€24.99
Skladom
1
Popis produktu
ISBN: 9788081442490
Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
Dátum vydania: 2019
Vydanie: 1. vydanie
Formát (rozmer): 250 x 170 mm
Počet strán: 128
Jazyk: slovenský
Jazyk: anglický
Väzba: pevná väzba
Autor: Milan Paprčka
Autor: Bohuš Schwarzbacher
Autor: Dušan Hein

Pohraničný región, lemovaný vodami Moravy, leží v najzápadnejšej časti Slovenska. Je kúskom mozaiky jedného z najrázovitejších regiónov Slovenska – Záhoria. Vďaka výhodnej polohe a príjemnej klíme patrí k najdlhšie osídleným kútom našej krajiny. Srdcom celého regiónu je slobodné kráľovské mesto Skalica.

Výnimočnosť Skalice podčiarkuje aj fakt, že má ako jedno z mála miest na Slovensku zachované stavby všetkých významných stavebných slohov. Starobylá románska Rotunda sv. Juraja s neďalekou klasicistickou kalváriou či gotický Kostol sv. Michala patria medzi najväčšie pýchy mesta. Celé okolie Skalice je však aj vychýreným vinárskym regiónom. Nadovšetko sa chvália najmä tunajšími odrodami Skalickou frankovkou a Skalickým rubínom.
Ak sa chcete vybrať na výlet poriadne ďaleko do minulosti, navštívte neďalekú obec Kopčany. Kostol sv. Margity sa radí k najstarším kostolom a dodnes stojacim stavbám na Slovensku. Ozajstným skvostom je aj majestátny Holíčsky hrad. Opevnený je masívnymi hradbami so štyrmi bastiónmi a obohnaný hlbokou priekopou.

Podmanivá je však aj tunajšia príroda. Pokojný tok Moravy tu vytvoril mnohé prekrásne zákutia. Spoznať ich môžete aj priamo z paluby vyhliadkovej loďky v Baťovom kanáli. Bránou do Bielych Karpát je prekrásna Zlatnícka dolina s mnohými možnosťami rekreácie. Početné sú v regióne aj vodné nádrže, rybníky či štrkoviská, ktoré sa stali domovom množstva vtáctva či rýb. V tichosti ich život môžete pozorovať i vy. A na neďalekých poliach možno zočíte aj čriedu pôvabných danielov. Iskru tomuto kútu Slovenska dodávajú najmä ľudia, pre ktorých je typická veselosť, srdečnosť, ale i rázovité nárečie či stále živý folklór.

V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok.
+ maľovaná mapa ako DARČEK
Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This