Darčeková edícia TURISTICKÝCH MÁP VKÚ

Darčeková edícia turistických máp je ideálnym darčekom pre každého turistu. Ponúkame ju v exkluzívnej krabici a v mimoriadnej zľave € 129.90 (€ 370.47) s DPH

Topoľčany a okolie z neba

SKU 9788081442834
€14.99
Skladom
1
Popis produktu
Región rozkladajúci sa v širokej kotline stredného toku rieky Nitry je z dvoch strán lemovaný pohoriami – Považským Inovcom na západe a Tribečom na východe. Srdcom a kultúrnym centrom tohto regiónu sa počas stáročí stali Topoľčany. Dominantou mesta je najmä barokový Kostol nanebovzatia Panny Márie. Jeho súčasná podoba pochádza z roku 1740, no korene kostola siahajú až do 13. storočia. Legendou, ktorá Topoľčany preslávila, bolo pivo z miestneho pivovaru Topvar. K okoliu Topoľčian sa viažu aj jedny z najstarších historických svedectiev našej krajiny. V jaskyni Čertova pec pri Radošinej sa našlo najstaršie jaskynné osídlenie na Slovensku. Hlboko v lesoch Považského Inovca stojí starobylá Rotunda sv. Juraja. Jej vznik sa datuje niekedy okolo roku 830 a ide o jednu z najstarších stavieb na Slovensku. Hradisko Valy nad Bojnou bolo významným centrom Nitrianskeho kniežatstva a Veľkej Moravy. Odvekými strážcami regiónu sú starobylé hrady. Týčia sa na vysokých bralách, odkiaľ sa naskytajú vskutku podmanivé výhľady na široké okolie. Topoľčiansky hrad stojí na úbočí Považského Inovca a dominuje mu mohutná veža s typickou stupňovitou strechou. Oponický hrad sa vypína na opačnej strane údolia, na svahoch Tribeča. Kedysi strážili dôležité obchodné cesty, no i dnes akoby z výšky dohliadali a chránili naše kroky. Akýmisi pamätníkmi dejín sú aj honosné kaštiele roztrúsené po regióne. V Oponiciach stojí impozantný renesančný kaštieľ významného uhorského rodu Apponyiovcov, ktorému je tu venované aj múzeum. Jeho súčasťou je aj baroková knižnica, kedysi jedna z najväčších v Uhorsku. Pôsobivé kaštiele s nádhernými historickými parkmi zdobia aj obce Radošina, Hajná Nová Ves, Tovarníky a mnohé iné. Nie je to však len história, ktorá dáva tomuto regiónu iskru jedinečnosti. Podmanivá je tunajšia príroda. Husté lesy Považského Inovca a Tribeča ukrývajú množstvo prekrásnych zákutí a priam pozývajú na príjemné prechádzky. Rozhľadne na Marháte a na Panskej javorine očaria prekrásnymi výhľadmi do širokého okolia. Pokojnou atmosférou oplývajú hladiny niekoľkých vodných nádrží v podhorí. K najznámejším patrí vodná nádrž Duchonka, ako obľúbené miesto letného relaxu každého druhu.
V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok.
+ maľovaná mapa ako DARČEK
Uložiť tento produkt na neskôr

Fakturačné údaje

CBS spol, s.r.o.
Kynceľová 54
974 01 Kynceľová
IČO: 36754749
DIČ: 2022351254
IČ DPH: SK2022351254

Kontakt

+421 911 176 101

-25%
Možno nabudúce :)
-5%
-5 €
Takmer!
-50%
Možno nabudúce
Doprava zdarma
Takmer!
-5%
-5 €
-25%
Vytoč si zľavu!

Zadajte svoju e-mailovú adresu a vytočte si zľavu v našom e-shope

Veľa šťastia!

Pin It on Pinterest

Share This