SKCZPL

Október s jedinečnou novinkou v našom múzeum máp

2. novembra 2022

Novinky

V našom Slovenskom múzeu máp pribudla ďalšia atraktívna novinka – letecký simulátor, vďaka ktorému sa budete môcť preletieť a spoznávať celé  Slovensko a svet s nohami na zemi. Letecký simulátor funguje vďaka programu Microsoft Flight Simulator vo verzii Premium Deluxe, ktorý ponúka návštevníkom možnosť virtuálne pilotovať rôzne typy lietadiel od malých jednomotorových, cez bojové stíhacie až po veľké dopravné lietadlá. Má možnosti nastavenia rôznych úrovní pilotných schopností, takže pri zapnutí “pomocníka” si zážitok užijú aj ľudia, ktorí o pilotovaní lietadla vôbec nič nevedia. Zážitok okrem programu umocňuje kvalitná technika, a to počítač s výkonným procesorom a grafickou kartou, veľký 48 – palcový monitor, okuliare pre virtuálnu realitu, ovládacie prvky z lietadla Cessna a pilotná sedačka. 

Náš online obchod sa rozšíril o novinky z edície Čarovné Slovensko entokrát sme jedinečným čarovným pohľadom zachytili krásy Banskej Bystrice, Bánoviec nad Bebravou, Detvu v tituloch Čarovná Banská Bystrica a okolieČarovná Detva a okolie a Čarovné Bánovce nad Bebravou a okolie.

V mesiaci október sme vydali VKÚ mapové novinky, ktoré nájdete na našom e-shope. Medzi ne patrí mapa  TM 156 – Hronská pahorkatina – Nové Zámky a TM 148 – Zemplínske vrchy – Latorická rovina.

Máme novú posilu do nášho CBS Flying Teamu – Autogyro Calidus  Je to svetová špička medzi vírnikmi a bude to zrejme prvý funkčný aeromobil na Slovensku (v Českej republike ich už niekoľko po cestách jazdí). Náš Calidus je špeciálne upravený na letecké snímkovanie – má fotookná a nainštalované rôzne typy kamier tak, aby prinášal Jedinečný pohľad na krajinu.

Pokračujeme ďalej v akciii– EVERY FRIDAY – BLACK FRIDAY.  Každý piatok vyberieme 4 knihy z edície Slovensko z neba Čarovné Slovensko, ktoré budú v daný piatok za neuveriteľnú sumu 3,99 EUR. Nepremeškajte možnosť naúpiť za výhodné ceny. Sledujte náš e-shop! 

Takto sme prežili október, ale už teraz sa tešíme na november, ktorý začneme na najväčšom knižnom veľtrhu na Slovensku, Bibliotéke, kde nás nájdete od 10.11.2022 do 13.11.2022 v našom predajnom stánku.  Tešíme sa na vás.