Október s jedinečnou novinkou z neba

2. 11. 2020Novinky

Počas mesiaca október sme desiatky hodín usilovne pracovali na našej unikátnej interktívnej mapy Vysokých Tatier. Na vytovrení tejto mapy sa podieľali Milan Paprčka, ktorý sadol do lietadla a natočil Tatry z neba. Bohuš Schwarzbacher pripravil kartografickú časť a graficky video spracoval Milan Jančovič. Vďaka ním vzniklo dielo, ktoré nemá obdoby na Slovensku, ale ani vo svete – 360° virtuálna letecká video-mapa Vysokých Tatier. Dosť bolo písania o video mape. Sami si pozrite túto vynimočnú mapu. K dnešnému dňu ju už na našom Youtube kanáli  videlo viac ako 42 000 ľudí.

Slovensko z neba je projekt, ktorý prináša jedinečný pohľad na našu krajinu. Spoznávate krásy našej krajiny z vtáčej perspektívy, čo vám umožňuje objavovať dobré známe miesta celkom iným pohľadom z „neba“. Ale knižná edícia Slovensko z neba by tu nebola bez úžasného tímu ľudí, ktorí svojej práci odovzdávajú kus svojho srdca. Skúsení piloti, fotografi a kameramani, ktorí ročne strávia stovky hodín vo vzduchu v minimálnych výškach pri silnom vetre a turbulenciách. Na ich počesť sme vytvorili krátky film, ktorý vám ukáže ako vyzerá bežný deň v „službe“. 

Pri Slovensko z neba ešte zostaneme.  Naša knižná edícia Slovensko z neba , ktorá vám predstavuje Slovensko pohľadom „z neba“,sa rozrástla o novú publikáciu. Zamierili sme na východ Slovenska, konkrétne do Sabinova a krásy tohto okresu vám sporstredkuje naša novinka Sabinov a okolie z neba. 

V októbri VKÚ Harmanec  oslavoval 72 rokov a pri tejto príležitosti sme si pripravili pre našich zákazníkov 72% akciu na mapy v našom e-shope na 112 minút. A boli tu aj ďalšie narodeniny a to znovu zrodenia legendárnych máp VKÚ, ktoré sú už 4 roky pod krídlami vydavateľstva CBS. Okrem iného sme na svete privítali druhú aktualizovanú mapi v mierke 1:25 000 a to TM 1 – Nízke Tatry – Chopok – Čertovica.

TM 1 - Nízke Tatry - Chopok - Čertovica

Slovenské múzeum máp sa v tomto období snaží byť bližšie k svojim návštevníkom prostredníctvom sociálnych sietí a webovej stránky. Obnovili sme naše online prehliadky, ktoré vám prinesú zaujímavosti zo sveta máp. V októbri sme priniesli prvý diel: Ako sa naučiť geografiu.

Takýto bol náš októbera už sa tešíme nato čo prinesie november.

-25%
Možno nabudúce :)
-5%
-5 €
Takmer!
-50%
Možno nabudúce
Doprava zdarma
Takmer!
-5%
-5 €
-25%
Vytoč si zľavu!

Zadajte svoju e-mailovú adresu a vytočte si zľavu v našom e-shope

Veľa šťastia!

Pin It on Pinterest

Share This