SKCZPL

Podporili sme Minimaratón v Banskej Bystrici

7. septembra 2020

Články

Prvý septembrový víkend sakonal už štvrtý ročník Marathon BB MiniTour. Sobotňajšie predpoludnie a krásne počasie prilákalo do Parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bytrici stovky malých športovcov na najväčšie detské bežecké podujatie na Slovensku.

Minimaraton

„Chceme naučiť deti hýbať sa, aby ich potom pohyb sprevádzal celý život,“ vyjadril hlavnú myšlienku výbpornej akcie jeden z jej organizátorov Miroslav Štrba. „Je to podujatie venované iba deťom, ale má všetko, čo majú bežné preteky pre dospelých – štartové brány, čísla, medaily. Dospelí v ňom však štartovať nemôžu. Zároveň je súčasťou Marathon BB Mini Tour, v ktorej si deti vo veku od šesť do desať rokov celoročne zbierajú body.“ Podobne, ako je tomu napríklad v sériách svetového pohára. Najlepší získajú ocenenia na oficiálnom galavečere koncom roka.

Minimmaraton 2020

Pre deti okrem bežeckých disciplín bol pripravený bohatý sprievodný program. V našom stánku sme si pre ne pripravili pexeso, kde museli nájsť pár maľovaného obrázku hradu a leteckej fotky. A veľkú obľubu malo aj naše puzzle maľovanej mapy Slovenska, ktoré potrápilo nie len deti, ale aj dospelých.

My veríme, že kdesi medzi tými stovkami detí aj väčších školákov sa mohli prebudiť duše budúcich športových reprezentatov Slovenska. Práve v tejto viere malých športovcov stále podporujeme tak, ako najlepšie vieme a môžeme. Banskobystrický  Minimaratón bol skvelou príležitosťou, aby sme to opäť dokázali. Nielen venovaním zaujímavých cien pre víťazov v bežeckých disciplínach, ale aj jednou neobyčajnou a atraktívnou cenou. Tá sa, navyše, k malým bežcom dostala nadmieru štýlovo: z prelietavajúceho lietadla sa na nadšené deti zniesli žrebovacie lístky s číslami, spomedzi ktorých potom vyžrebovali jedného šťastlivca, vlastne šťastnú výherkyňu zážitkového letu. Tú teraz čaká podobný zážitok, aký majú fotografi našich posádok – z letiska v Dobrej Nive sa vznesie k oblakom a uvidí naše krásne Slovensko z neba

Viťazka letu

Sme radi, že sme toto milé podujatie podporiť. Ak by ste aj vy radi videli Slovensko z neba a zažiť niečo neobyčajné, nech sa páči, zážitkové lety sú tu aj pre vás .