Pomoc COVID-19

Vyhlásenie núdzového stavu sa výrazne dotklo aj našej firmy. Náš obchod zabezpečujú najmä naši regionálni projektoví manažéri počas osobných stretnutí na úradoch, školách a podnikoch cestovného ruchu. Tento spôsob obchodu sa od začiatku marca takmer nedá realizovať a počet nových objednávok nám klesol až o 70%.

Napriek tomu sa nepýtame, čo môže urobiť naša vláda pre nás, ale čo môžeme my urobiť pre ostatných. Preto sme sa rozhodli pomôcť tým, ktorí sú krízou postihnutí ešte viac ako my.

Rozhodli sme sa, že celý výťažok z predaja vybraných kníh od 6.4.2020 do 19.4.2020 poputoval na trasparentný účet Kto Pomôže Slovensku.

Celý výťažok za  dva týždne z predaja svojich leteckých kníh z regiónov najviac postihnutých epidémiou v sume 490 EUR sme zaslali na transparentný účet online platformy Kto Pomôže Slovensku.

Sumou 8.000 Kč (296 eur), získanou z výťažku z predaja českých kníh, sme podporili aj nemocnicu Tomáše Bati v Zlíne, kde sídli naša česká dcérska firma .

Darovací šek

Reklama pre ubytovacie zariadenia v našich knihách a mapách zadarmo

Situácia  s COVID -19 najviac a najrýchlejšie zasiahla hotely, penzióny a ďalších poskytovateľov ubytovania, keď museli zo dňa na deň zatvoriť. Preto sme v tohtoročných projektoch poskytli týmto ubytovacím zariadeniam jednoduchú, ale efektívnu reklamu v regionálnych knihách leteckých fotografií a turistických mapách zadarmo.

Slovenské múzeum máp

Slovenské múzeum máp v obci Kynceľová pri Banskej Bystrici, ktoré nemá v strednej Európe obdobu, môžete navštíviť aj v čase pandémie pohodlne z gauča vašej obývačky. Múzeum na svojich webových stránkach totiž spustilo zadarmo on-line prehliadky o tom, čo všetko v ňom môžete zažiť a vidieť. Sú spracované tak, aby boli prístupné aj hluchonemými osobám.

Virtuálna prehliadka sa skladá zo štyroch častí, ktoré nájdete na YouTube a Facebook stránke múzea. Návštevníci sa dozvedia informácie o dôležitých míľnikoch mapovania vo svete aj na Slovensku, o vzniku a histórii vojenského mapovania, Vojenskom kartografickom ústave v Harmanci, ako aj tvorbe a vzniku maľovaných máp.

1. diel – o tradičnom výrobcovi máp VKÚ Harmanec a o tom, či mapy klamú
2. diel – o histórii máp a o tom, ako sa robia ručne maľované mapy
3. diel – zistite, kedy vznikli prvé letecké fotografie a ako sa robili mapy pred príchodom počítačov a prečo sa využíva lietadlo pri výrobe máp
4. diel – pozrite si historické mapy, spoznajte najväčšie lákadlo múzea a zoznámte sa s Olíviou, ktorá žije v múzeu, ale zatiaľ ju nikto nikdy nevidel …

FSC papier

Sme vydavateľstvo, ktoré každoročne prináša ľuďom desaťtisíce kníh a máp. Všetky sú tlačené na FSC certifikovanom papieri, ktorý pochádza zo zodpovedného lesného hospodárstva a šetrnej papierenskej výroby. Tento papier je ale o 30% drahší ako ten obyčajný.

Situácia sa dotkla aj nás, preto sme na polroka vymenili FSC papier za obyčajný. Usporené peniaze pomohli zachrániť jedno alebo dve pracovné miesta našich zamestnancov, bez ktorých by knihy a ďalšie naše produkty nemohli vznikať.

Knihy zadarmo pre domovy seniorov a karanténne centrá

Naším poslaním je prinášať ľuďom jedinečný pohľad na našu krásnu krajinu. Preto sme v minulom roku obdarovali babičky a deduškov v domovoch seniorov našimi knihami.

Naši kolegovia sa ale rozhodli potešiť seniorov a izolovaných občanov aj v tejto neľahkej dobe a tak darovali do domovov pre seniorov a do karanténnych centier cez 9000 kníh s leteckými fotografiami. Títo ľudia tak aspoň na fotografiách mohli navštíviť svoje milované miesta, zaspomínať alebo sa pozrieť tam, kde ešte neboli.

Chcete sa na niečo iné spýtať? Napíšte nám

-25%
Možno nabudúce :)
-5%
-5 €
Takmer!
-50%
Možno nabudúce
Doprava zdarma
Takmer!
-5%
-5 €
-25%
Vytoč si zľavu!

Zadajte svoju e-mailovú adresu a vytočte si zľavu v našom e-shope

Veľa šťastia!

Pin It on Pinterest

Share This