Ani sme sa nenazdali a rok 2019 je za nami. Pozrime sa nato ako sme prežili posledný mesiac v roku v našom vydavateľstve. V prvých dňoch mesiaca sme zavítali s našimi knihami a mapami na vianočné trhy do Zvolenskej Európy. Následne sme sa s našimi výrobkami presunuli do bystrického Terminálu kde sme boli súčasťou remeselných vianočných trhov.

Keďže sme celý rok 2019 poslúchali, vďaka našim kolegom k nám zavítal aj Mikuláš. Obdaroval všetkých a šíril dobrú náladu počas celého mikulášského piatka.

Mesiac decdember bol bohatý aj na nové knižné tituly. Naša knižná edícia Čarovné Slovensko sa rozšírila o krásnu knihu, ktorá ukazuje jeden z najkrajších regiónov Slovenska – Kysuce, ako inak v čarovonom svetle. Nezabudli sme ani na edíciu Slovensko z neba, ktorá sa tento mesiac rozšírila o knihu leteckých záberov Dunajská Streda a okolie z neba.

Pre nadšencov turistov sme tento mesiac vytlačili aktualizovanú mapu v mierke 1:50 000, TM 100 – Okolie Banskej Bystrice -Donovaly. Táto mapa vás prevedie tým najzaujímavejším čo táto oblasť ponúka a samozrejme najpresnejšie.

V mesiaci december sme do života uvideli tri knihy z edície Slovensko z neba. V Skalici na Medzinárodnom cestnom behu Hodonín – Holíč – Skalica sme pokrstili dokonca dve knihy a to hit mesiaca december 101+101 leteckých pohľadov na Česko a Slovensko, a keď sme už boli v Skalici tak sme do života uviedli aj našu knihu leteckých záberov Skalica a okolie z neba. Viac o krste týchto dvoch kníh nájdete tu.

A podarilo sa nám uviesť aj do života knihu Žiar nad Hronom a okolie z neba, ktorú sme pokrstili na predvianočnom varení kapustnice na námestí v Žiari nad Hronom, ako inak kapustnicou.

Naše múzeum máp  sa teší návštevnosti zo strany základných, ale aj stredných škôl. V decembri sme tu mali aj televíziu TA3, ktorá počas vianočného obdobia odvysielala peknú reportáž o múzeu, v ktorej vystupuje naša sprievodkyňa Andrea Simanová a Milan Paprčka.

Rok 2019 sme ukončili vo veľkom štýle, a to na vianočnom večierku v Národnom dome v Banskej Bystrici. Najprv sme zhrnuli naše úspechy v roku 2019, ktorých nebolo málo, ocenili tých najlepších pracovníkov za rok a nakoniec sme sa dobre zabávali na programe, ktorý pripravili naši dvaja kolegovia Alexander Farkaš a Andrea Simanová. V programe sme si každý z nás vyskúšali pracovné činnosti našich kolegov, ale v zábavnej forme. O zábavu bolo postarané aj vďaka DJ-ovi, ktorý nám celý večer hral známe hity.

Takýto bol náš december,tešíme sa nato čo prinesie rok 2020.