SKCZPL

Pripravujeme knihu Narodený v znamení rybára, ktorá má pomôcť k obnove života v rieke Hron

5. októbra 2021

Novinky
[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“4.11.1″ _module_preset=“default“][et_pb_row _builder_version=“4.11.1″ _module_preset=“default“][et_pb_column _builder_version=“4.11.1″ _module_preset=“default“ type=“4_4″][et_pb_text _builder_version=“4.11.1″ _module_preset=“default“ hover_enabled=“0″ sticky_enabled=“0″]

Na trh prichádzame s jedinečnou knihou, ktorá má pomôcť obnove Hrona po ekologickej kalamite. Kniha Narodený v znamení rybára  je určená pre všetky generácie, ktoré milujú slovenskú prírodu a záleží im na jej ochrane. Výťažok z predaných výtlačkov poputuje na zarybnenie rieky Hron, ktorú v júli tohto roku postihla azda najväčšia ekologická katastrofa v dejinách.

Autorom knihy Miroslav Druga je vášnivým rybárom, ktorý si v nej spomína na svoje rybárske začiatky a dobrodružstvá pri vode, ktoré pútavo opisuje. Tým, že jednotlivé príbehy nie sú zamerané len na samotný rybolov, radosť spravia každému, kto miluje slovenskú prírodu a prechádzky v nej.

[/et_pb_text][et_pb_image src=“https://www.cbs.sk/wp-content/uploads/2021/10/narodeny-v-znameni-rybara_fb-ig_banner_1080x1080px_web.jpg“ _builder_version=“4.11.1″ _module_preset=“default“ align=“center“ width=“66%“ title_text=“narodeny-v-znameni-rybara_fb-ig_banner_1080x1080px_web“ hover_enabled=“0″ sticky_enabled=“0″][/et_pb_image][et_pb_text _builder_version=“4.11.1″ _module_preset=“default“ hover_enabled=“0″ sticky_enabled=“0″]

Vydaním tejto jedinečnej ilustrovanej knihy, chceme pomôcť miestnej organizácii slovenského rybárskeho zväzu v Žiari nad Hronom, ktorá sa snaží vrátiť život rieke Hron.

Koncom júla tohto roku došlo k jednej z najväčších katastrof na rieke Hron. Pri obci Budča v dôsledku havárie bioplynovej stanice sa únikom digestátu do rieky zhoršila kvalita vody natoľko, že došlo k početnému úhynu 24 druhov rýb. Viac než 30 km úsek rieky zostal bez života. Preto sa v súčasnosti získavajú nemalé finančné prostriedky na nákup, vysádzanie rybej násady všetkých vyhynutých druhov rýb a ich ochranu.

Podľa odborníkov by obnoviť život v rieke Hron trvalo aj desaťročia. No vďaka finančnej podpore jednotlivých organizácií, samotných rybárov, ochranárov, firiem či podnikateľov, sa to môže podariť skôr. Preto sme sa rozhodli poskytutnúť možnosť zapojiť sa do tohto výnimočného projektu aj firmám, rybárskym obchodom, organizáciám slovenského rybárskeho zväzu, ako aj obciam a mestám. Vydaním knihy Narodený v znamení rybára môžu podporiť verejnú zbierku na vrátenie života do rieky Hron. 

Kniha Narodený v znamení rybára je unikátny projekt, vďaka, ktorému sa pomôže obnoviť život na Hrone.  Ak vás táto kniha zaujala a chceli by ste byť je súčasťou, stačí nás kontaktovať na emaily: marketing@cbs.sk a my vám poskytneme potrebné informácie.

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]