SKCZPL

Pripravujeme unikátnu knihu Slovensko v čase

18. mája 2021

Novinky

Naše vydavateľstvo je známe produkciou fotografických kníh, ktoré zachytávajú krásy a kultúrne dedičstvo našej krajiny. Teraz však na trh prichádzame s celkom novou edíciou Slovensko v čase. Predstavíme vám históriu Slovenska v unikátnej knihe, ktorá spojí historické fakty s trefnými ilustráciami. 

Kniha Slovensko v čase predstaví príbeh Slovenska ako malej krajiny s veľkou minulosťou v populárnej dynamickej forme. A nielen doma, ale aj v zahraničí, pretože bude dvojjazyčná – v slovenčine aj v angličtine. Slovensko v čase bude využívaná aj na vzdelávacie účely pre školské zariadenia, no zároveň aj ako reprezentačný dar.

Slovensko v case

Autorom knihy je  Stanislav Šipkovský, ktorý je aktívny učiteľ dejepisu na súkromnej základnej škole v Banskej Bystrici a redaktorsky dohliada na celý obsah. Pri maľbách sme sa rozhodli dať príležitosť novému talentu. Autorom malieb je mladá, len 18-ročná, veľmi talentovaná maliarka Bianka Horáčeková, ktorá jednotlivé míľniky našej histórie stvárnňuje maľbou. Maľba vždy zachytáva nejaký dej, nejakú konkrétnu udalosť, alebo znázorňujú symbol danej doby. Publikácia bude pozostávať z vyše 140 významných historických udalostí zobrazených technikou digitálnej maľby. Jedná sa o ručnú maľbu, ktorá však neprebieha štetcom na plátno, ale pomocou grafického tabletu a dotykového pera.