SKCZPL

Repatrianti v Nižnej na Orave budú obdivovať Horné Považie, Kysuce a Žilinu z neba

22. mája 2020

Novinky
[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“4.4.7″][et_pb_row _builder_version=“4.4.7″][et_pb_column _builder_version=“4.4.7″ type=“4_4″][et_pb_text _builder_version=“4.4.7″ hover_enabled=“0″]

Malebné hrady a kaštiele –   Považský hrad, hrady Hričov, Lietava, Strečno, Budatínsky zámok alebo barokový kaštieľ v Orlovom, aj tieto historické krásy môžu od dnes vidieť pohľadom z neba nielen repatrianti, ale aj dobrovoľníci či obslužný personál, ktorý sa o ľudí s cestovateľskou anamnézou stará  v karanténnom centre  v Nižnej. Nenáročné výstupy, na históriou dýchajúce hrady  v tomto regióne, sa každému turistovi odmenia očarujúcimi výhľadmi do širokého okolia. Repatrianti v hoteli ARMAN  však  prostredníctvom fotoknihy  Horné Považie a Kysuce vyletia ešte vyššie a tieto skvosty si vychutnajú prostredníctvom dych vyrážajúcich leteckých fotografií. Naskytnú sa im jedinečné pohľady z vtáčej perspektívy na Súľovské i Strážovské vrchy, ako aj  Manínsku tiesňavu. Uvidia tiež majestátny vrch Kľak alebo Rajeckú dolinu hanblivo zahalenú do hmly, či hrebeň Krivánskej Malej Fatry ako drží stráž nad údolím Váhu. No a samozrejme nezabudnime  na symbol Malej Fatry, Veľký Rozsutec,“ približuje darovanú publikáciu repatriantom na Orave v počte 50 ks pilot a riaditeľ vydavateľstva CBS Milan Paprčka.

Repatrianti, dobrovoľníci i obslužný personál starajúci sa o ľudí s cestovateľskou anamnézou v karanténnom centre v Nižnej si podľa slov  Milana Paprčku môžu vďaka publikácii   Horné Považie a Kysuce  zalietať aj  ponad Považskú Bystricu, Žilinu a Čadcu. Zavítajú tiež do Jánošíkovho kraja –   do Terchovej či do Rajeckej Lesnej. „Naším cieľom je nielen spríjemnenie pobytu repatriantov či ľudí, ktorí sa o nich starajú, ale aj podpora cestovného ruchu. Veríme, že pohľad z vtáčej perspektívy  na túto malebnú krajinu  ich inšpiruje aj k výletom doma na Slovensku,“ zdôrazňuje pilot Milan Paprčka.

[/et_pb_text][et_pb_image src=“https://www.cbs.sk/wp-content/uploads/2020/05/IMG-0230.jpg“ _builder_version=“4.4.7″ alt=“V Niznej“ title_text=“V Niznej“ align=“center“ width=“50%“ hover_enabled=“0″][/et_pb_image][et_pb_text _builder_version=“4.4.7″ hover_enabled=“0″]

Vydavateľstvo karanténnemu centru venovalo aj ďalších 50 kusov publikácie s názvom Žilina z neba.  „Na sútoku Váhu s Kysucou a Rajčankou, v krásnom prostredí slovenských hôr v Žilinskej kotline, leží metropola severozápadného Slovenska, mesto Žilina. My, piloti ho nevnímame ako len centrum  automobilovej výroby, ale spolu s regiónom Horné Považie aj ako zaujímavú turistickú destináciu. Kniha Žilina z neba  prevedie čitateľov na vyše 100 leteckých záberoch aj tými najskrytejšími krásami Žiliny a jej blízkeho okolia, inak ako sú zvyknutí  pohľadom z neba,“ dodáva Milan Paprčka.

Vydavateľstvo celkovo vyčlenilo ako dar pre karanténne centrá po celom Slovensku spolu viac ako 9500 fotokníh.  Doteraz poputovalo do centier v Banskobystrickom, Bratislavskom Trnavskom, Trenčianskom, Žilinskom, Košickom i Prešovskom kraji spolu 2420 publikácií z edície Slovensko z neba a Čarovné Slovensko.

Vydavateľstvo celkovo vyčlenilo ako dar pre karanténne centrá po celom Slovensku spolu viac ako 9500 fotokníh.  Doteraz poputovalo do centier v Banskobystrickom, Bratislavskom Trnavskom, Trenčianskom, Žilinskom, Košickom i Prešovskom kraji spolu 2420 publikácií z edície Slovensko z neba a Čarovné Slovensko.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]