SKCZPL

September bol bohatý na udalosti

1. októbra 2022

Novinky

Tento rok sme september odštartovali netradične na Radvanskom dni v Banskej Bystrici, kde sme prezentovali naše výrobky a magnetickú mapu Slovenska. O dva dni neskôr sme sa už tradične zúčastnili na Minimaratóne v Banskej Bystrici, ktorý každoročne podporujeme cenami pre víťazov jednotlivých kategórií.  Tento rok jeden šťastlivec v tombole vyhral MAPyčko a turistický atlas VKÚ. NA Štiavničkach nechýbal ani náš stánok, v ktorom boli pripravené hry pre deti aj dospelých. A tento rok sme doviezli aj jeden exponát z nášho múzea máp, ktorý precestoval takmer celý svet. Pionier Mareka Slobodníka, bol zaujimavým spestrením nášho stánku a vzbudil záujem u deti, ale aj dospelých.

O týždeň neskôr sme sa presunuli na Horehronie pod Kráľovu hoľu. Už tradične sa konal 5. ročník VKÚ výstupu na Kráľovu hoľu .Počasie nám bohužiaľ veľmi neprialo, ale to neodradilo desiatky turistov aby aj v zlom počasí  nezdolali vrchol legendárnej Kráľovej holi. Pre účastníkov 5. ročníka sme si opäť pripravili malé darčeky. Okrem knihy z edície Čarovné Slovensko aj populárny gumový náramok a odznak, ale predovšetkým výstupovú kartičku, do ktorej každý účastník získal dve pamätné pečiatky. V základnom tábore v Šumiaci na turistov čakala výborná fazuľovica, o ktorú sa postarali Editka Flašková, Katka Mozolová, Milan Jančovič a Mirko Melicher, ktorá po celodennej túre padla vhod. 

16.  september 2022 sa zapíše do histórie firme ako deň, keď  sme slávnostne uviedli do života v poradí už 100. leteckú knihu a stala sa ňou kniha SOBRANCE A OKOLIE Z NEBA. V zastúpení konateľa spoločnosti, pilota a leteckého fotografa Milana Paprčku a regionálneho projektového manažéra Ľuboša Vyskoča sme knihu uviedli do života priamo v Sobranciach. Ako „krstný otec“ knihy prijal pozvanie pán primátor Ing. Pavol Džurina. Symboliku 100 sme ponechali aj pri samotnom slávnostnom akte. Stovkou makiet lietadielok „krstný otec“ slávnostne posypal túto jedinečnú knižnú novinku a zaprial jej veľmi pekným príhovorom.

Od polovice septembra až do Vianoce sme si pripravili špeciálnu piatkovú akciu – EVERY FRIDAY – BLACK FRIDAY. A čo to znamená? Každý piatok vyberieme 4 knihy z edície Slovensko z neba Čarovné Slovensko, ktoré budú v daný piatok za neuveriteľnú sumu 3,99 EUR. Nepremeškajte možnosť naúpiť za výhodné ceny. Sledujte náš e-shop! 

Takto vyzeral náš september. A načo sa môžete tešiť v októbri? Pripravujeme pre vás výpredaj skladu, ktorý sa uskutoční v sobotu 22.10.2022 v Kynceľovej. Sledujte náš web alebo oficiálny FB vydavateľstva a dozviete sa viac.