V apríli sme pomáhali

4. 05. 2020Novinky

Mesiac apríl sa v našom vydavateľstve niesol v znamení pomoci druhým. Začiatkom mesiaca sme odštartovali „Veľkonočný dobrý skutok„. Výťažok z predaja vo výške 490 EUR vybraných leteckých kníh poputoval na trasparentný účet Kto pomôže Slovensku. Okrem iného sme sa rozhodli darovať viac ako 9500 kníh do karanténnych centier a domov dôchodcov. Prvých 1200 leteckých kníh poputovalo do karanténeho centra v Rimavskej Sobote, ale aj do karanténych centier v pôsobnosti Trnavského a Bratislavského samosprávneho kraja.

Edícia Čarovného Slovenska sa rozrástla a ďalší unikátnu knihu, ktorá ukazuje jeden z najkrajších slovenských regiónov Spiš. Čarovný Spiš je našou novinkou v mesiaci apríl.

Čarovný Spiš

Turistky a turistov sme potešili vydaním až troch nových turistických máp VKÚ Harmanec.  Vďaka našim mapám môžete navštíviť Malé Karpaty a Javorníky. Novinkami sú TM 127 Malé Karpaty – Bratislava, TM 108 Javorníky – Púchov a TM 109 Javorníky – Čadca. V mapách nájdete aktualizované turistické aj cyklistické trasy.

Slovenské múzeum máp sa v tomto období snaží byť bližšie k svojim návštevníkom prostredníctvom sociálnych sietí a webovej stránky. Vytvorili sme online prehliadky. Virtuálnu prehliadku od uzavretia kultúrnych inštitúcií kvôli korona epidémii videlo už viac ako 5000 online návštevníkov.

A takýto apríl sme prežili v našom vydavateľstve. Tešíme sa nato čo nám prinesie máj.

Pin It on Pinterest

Share This