Zapojili sme sa do päťdesiateho výročia osláv Dňa zeme výsadbou stromov

23. 04. 2020Novinky

Zamestnanci najväčšieho slovenského vydavateľstva fotografických kníh a turistických máp, sa výsadbou viac ako 30 stromov v katastri Banská Bystrica aktívne zapoja k oslavám tohtoročného Dňa zeme. „Dvadsiaty druhý apríl patrí medzi najuznávanejšie a najpopulárnejšie podujatia na záchranu Zeme. Tento rok si pripomíname 50. výročie Dňa zeme, viac ako kedykoľvek predtým. Ľudia sú menej konzumní a hodnoty ako príroda, živý les, či čistý vzduch pre nich znamenajú oveľa viac,“ hovorí MilanPaprčka.

Po prekonaní krízy plánuje naša spoločnosť vysadiť v katastri Banskej Bystrice nové stromy. „Predbežne sme sa s vedením mesta Banská Bystrica dohodli, že po skončení epidémie prispejeme výsadbou dodatočne k oslavám Dňa zeme 2020. Vysadíme najmenej tridsať stromov, urobíme si s kolegami teambuilding a aj sa pri tom zabavíme. Za výsadbu dostanú kolegovia dovolenkový deň navyše,“ dopĺňa Milan Paprčka.

Podpornú aktivitu tohtoročného Dňa zeme uskutočnili dnes zamestnanci aj počas domácej izolácie či už ako jednotlivci alebo rodiny. „Minulý rok sme spoločne viacerí kolegovia vyčistili chodník vedúci od kalvárii k hvezdárni, nachádzajúci sa na banskobystrickom vrchu Urpín (viď foto ). Pomôcť životnému prostrediu a v konečnom dôsledku urobiť dobrú vec pre lepšiu kvalitu života môžeme však aj dnes pozbieraním pár odpadkov počas rodinnej prechádzky vo svojom okolí,“ dodáva Milan Paprčka.

Z HISTÓRIE DŇA ZEME

Svetový deň Zeme vyhlásil v roku 1970 ešte ako Deň Zeme americký senátor Gaylord Anton Nelson. Povzbudzoval študentov, aby vypracovali projekty zamerané na ochranu životného prostredia a upozorňovali na potrebu jeho ochrany v prostredí, v ktorom sa pohybovali.

Zľava 5%
Dnes to nevyšlo :(
Zľava 75%
Doprava zdarma
Zľava 5%
Zľava 30%
Doprava zdarma
Zľava 5%
Dnes to nevyšlo :(
Zľava 75%
Dnes to nevyšlo :(
Zľava 30%
Získajte predvianočnú zľavu!

Zadajte e-mailovú adresu a získajte šancu vyhrať!

Veľa šťastia!

Pin It on Pinterest

Share This