SKCZPL

Zapojili sme sa do päťdesiateho výročia osláv Dňa zeme výsadbou stromov

23. apríla 2020

Novinky

[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“4.4.3″][et_pb_row _builder_version=“4.4.3″][et_pb_column type=“4_4″ _builder_version=“4.4.3″][et_pb_text _builder_version=“4.4.3″ custom_margin=“-62px|||||“]

Zamestnanci najväčšieho slovenského vydavateľstva fotografických kníh a turistických máp, sa výsadbou viac ako 30 stromov v katastri Banská Bystrica aktívne zapoja k oslavám tohtoročného Dňa zeme. „Dvadsiaty druhý apríl patrí medzi najuznávanejšie a najpopulárnejšie podujatia na záchranu Zeme. Tento rok si pripomíname 50. výročie Dňa zeme, viac ako kedykoľvek predtým. Ľudia sú menej konzumní a hodnoty ako príroda, živý les, či čistý vzduch pre nich znamenajú oveľa viac,“ hovorí MilanPaprčka.

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=“4.4.3″]

Po prekonaní krízy plánuje naša spoločnosť vysadiť v katastri Banskej Bystrice nové stromy. „Predbežne sme sa s vedením mesta Banská Bystrica dohodli, že po skončení epidémie prispejeme výsadbou dodatočne k oslavám Dňa zeme 2020. Vysadíme najmenej tridsať stromov, urobíme si s kolegami teambuilding a aj sa pri tom zabavíme. Za výsadbu dostanú kolegovia dovolenkový deň navyše,“ dopĺňa Milan Paprčka.

[/et_pb_text][et_pb_gallery gallery_ids=“2763,2764,2765,2769″ show_title_and_caption=“off“ _builder_version=“4.4.3″][/et_pb_gallery][et_pb_text _builder_version=“4.4.3″]

Podpornú aktivitu tohtoročného Dňa zeme uskutočnili dnes zamestnanci aj počas domácej izolácie či už ako jednotlivci alebo rodiny. „Minulý rok sme spoločne viacerí kolegovia vyčistili chodník vedúci od kalvárii k hvezdárni, nachádzajúci sa na banskobystrickom vrchu Urpín (viď foto ). Pomôcť životnému prostrediu a v konečnom dôsledku urobiť dobrú vec pre lepšiu kvalitu života môžeme však aj dnes pozbieraním pár odpadkov počas rodinnej prechádzky vo svojom okolí,“ dodáva Milan Paprčka.

Z HISTÓRIE DŇA ZEME

Svetový deň Zeme vyhlásil v roku 1970 ešte ako Deň Zeme americký senátor Gaylord Anton Nelson. Povzbudzoval študentov, aby vypracovali projekty zamerané na ochranu životného prostredia a upozorňovali na potrebu jeho ochrany v prostredí, v ktorom sa pohybovali.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]