SKCZPL

Jún v znamení firemnej akcie

4. júla 2023

Novinky

Nie je žiadnym tajomstvom, že tento rok je pre CBS skutočne výnimočný. Pred 20 rokmi sme založili značku CBS, pred 75 rokmi začal svoju činnosť Vojenský kartografický ústav, ktorý vydával legendárne turistické mapy a CBS od roku 2016 v tejto činnosti pokračuje, a tento rok tiež oslávilo 5 rokov najmladší člen rodiny CBS – Slovenské múzeum máp.

Tieto výročia treba osláviť a kde inde, než na tradičné spoločné celofiremné letnú akciu. Tentoraz sme stretnutie uskutočnili na Valašsku v Hornej Bečve, kde nám skvelé zázemie pripravili v ubytovacom stredisku RETASO.

Organizačný tím z radov kolegov pripravil pre všetkých zamestnancov aj rodinných príslušníkov bohatý a zaujímavý program, napriek predpovedi počasia objednal aj krásne počasie a tak sme si užili skvelé 3 dni v dobrej spoločnosti. Bol čas aj na vyhodnotenie najlepších kolegov za 1. polrok, ​​na vzájomné odovzdávanie skúseností a pripomenutie významných okamihov v živote CBS. Viac fotografií nájdete na našom FB tu.

Jednou z najväčších noviniek, ktorú sme predstavili v júni, bola kniha z edície Slovensko z neba, s názvom – Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba. Tento dlho očakávaný titul prináša pôsobivú zbierku fotografií z „neba“, ktoré zachytávajú krásu a históriu slovenských hradov, zámkov a kaštieľov. Kniha je určená pre milovníkov histórie, architektúry a prírody a už teraz si získava obrovské ohlasy od čitateľov.

Okrem toho spoločnosť sme vydali aj dve nové turistické mapy – VKÚ TM 132 Kremnické vrchy a TM 123 Nízke Tatry – Kráľova hoľa. Tieto mapy sú neoceniteľným sprievodcom pre turistov, ktorí sa vydávajú objavovať krásy prírody v týchto oblastiach. S detailnými trasami, informáciami o zaujímavých miestach a prírodných krásach sú tieto mapy nevyhnutným spoločníkom pre každého túlavého nadšenca.

Mesiac jún bol pre naše vydavateľstvo vzrušujúcich momentov. Oslava 20. výročia založenia spoločnosti ktorá úspešne prebehla na spoločnej československej firemenej akcii v Horní Bečve a uvedenie nových publikácií a turistických máp. Všetky tieto udalosti svedčia o našej neustálej snahe poskytovať kvalitné diela a naplniť očakávania čitateľov a turistov.