Mediálne zmienky

26. júla 2023
Slovák odkúpil najväčšiu kartografickú spoločnosť v ČeskuS

Milan Paprčka, majiteľ spoločnosti VKÚ Harmanec, vydavateľstva CBS, zriaďovateľ Slovenského múzea máp, pilot, fotograf a cestovateľ. Meno, ktoré je v slovenských kruhoch známe najmä vďaka leteckému fotografovaniu a veľkej knižnej edícií Slovensko z neba. Vďaka dve dekády trvajúcemu vydávaniu máp, si na Slovensku vyslúžil prezývku Milan SMapou. Teraz pod svoje krídla pridal aj českú kartografickú […]

Viac informácii
16. júla 2023
Publikácia plná leteckých záberov prinesie iný pohľad na Horehronie

Horehronská metropola Brezno a jeho okolie sú známe najmä prírodnou krásou či historickými pamiatkami a tie priblíži nová fotopublikácia, ktorú pripravuje letecká skupina Slovensko z neba z obce Kynceľová pri Banskej Bystrici. TASR o tom informovala Kristína Krupová zo spoločnosti CBS s tým, že kniha vyjde ešte tento rok.

Viac informácii
14. júla 2023
Hlohovec a okolie – historická a súčasná mapa regiónu

Vydavateľská spoločnosť VKÚ Harmanec, s. r. o., ktorá nadväzuje na kartografickú a vydavateľskú činnosť bývalého Vojenského kartografického ústavu, pripravuje unikátnu porovnávaciu mapu okresu Hlohovec, ktorá bude poukazovať na historickú mapu Jána Lipského z roku 1806 v porovnaní s tou súčasnou. 

Viac informácii
12. júla 2023
Turistická mapa Ondavskej vrchoviny a Bardejova bude mať nové vydanie

Kartografický tím z bývalého Vojenského kartografického ústavu v Harmanci pripravuje nové vydanie mapy Ondavská vrchovina a Bardejov. Avšak nielen na papieri, ale aj prostredníctvom aplikácie z rozšírenou realitou budete môcť nazrieť ponad hory Ondavskej vrchoviny a Bardejova.

Viac informácii
11. júla 2023
Múzeum jediné svojho druhu otvorilo výstavu vzácnych uhorských máp

V Slovenskom múzeu máp môžete nazrieť do minulosti za pomoci vzácnych starých máp Uhorska, Česka či Moravy. Sú viac než stovky rokov staré a niektoré veľmi raritné. Aktuálna výstava historických máp je sprístupnená verejnosti do konca tohto roka.

Viac informácii
4. júla 2023
Lietajúcim autom k moru

Za dobrodružstvom do Chorvátska na Virníku.

Viac informácii
30. júna 2023
Tematická výstava jaskynných a baníckych máp sprístupnená už len do konca júna

V Slovenskom múzeu máp v Kynceľovej sa výstava na tému baníctva a jaskyniarstva čoskoro končí. V letnom období sa pripravuje ďalšia novinka. Jediné múzeum svojho druhu na Slovensku onedlho sprístupní novú expozíciu, ktorej obsah bude unikátny nielen na našom území. Do konca júna majú ešte možnosť návštevníci nahliadnuť do tajov podzemia.

Viac informácii
29. júna 2023
Zmeny v okolí Nových Zámkov za takmer 220 rokov porovnajú prostredníctvom historickej a súčasnej mapy

Kartografický tím z bývalého Vojenského kartografického ústavu v Harmanci pripravuje unikátnu mapu okresu Nové Zámky, ktorá porovnáva historickú mapu Jána Lipského z roku 1806 so súčasnou mapou tohto regiónu. Avšak nielen na papieri, ale aj prostredníctvom aplikácie s rozšírenou realitou.

Viac informácii
28. júna 2023
Nové letecké pohľady na klenoty malebného Slovenska ti rozšíria obzory. Ohúrili masu ľudí (FOTO)

Fotografi zo stredného Slovenska vydali jedinečnú knihu s leteckými pohľadmi na našu krajinu. Letecký tím sídliaci v Kynceľovej pri Banskej Bystrici vytvoril obrazovú publikáciu s najkrajšími leteckými zábermi na slovenské hrady, zámky a kaštiele.

Viac informácii
24. júna 2023
Slovenskými hradmi vás prevedie kniha s jedinečným pohľadom na krajinu

Naše historické majestátne klenoty máte možnosť vidieť z leteckého pohľadu. Fotografi zo stredného Slovenska vydali jedinečnú knihu s leteckými pohľadmi na slovenské hrady, zámky a kaštiele.

Viac informácii
14. júna 2023
Pilot a letecký fotograf Milan Paprčka, podcast Poďme spolu lietať

Rozhovor s pilotom a leteckým fotografom Milanom Paprčkom. Ako sa dostal k lietaniu, aké má zážitky (príjemné/ nepríjemné) z lietania, na čo využíva letecké fotografie či videá, ktoré zhotovuje počas letov ..... toto a omnoho viac sa dozviete v zaujímavom, pútavom rozhovore podcastu Poďme spolu lietať.

Viac informácii
7. júna 2023
Púchovčania sa budú môcť pochváliť svojou čarovnou knižnou novinkou

Podľa slov Miroslavy Daranskej, ako spoluautorky knihy a manažérky projektu, bude táto čarovná kniha inšpiráciou nielen pre domácich, ale i zahraničných návštevníkov. Pridanou hodnotou čarovnej knihy je anglická mutácia, čo umožňuje predstaviť tento severozápadný región aj zahraničným návštevám.

Viac informácii
1. júna 2023
Jediné múzeum máp na SR oslavuje 5. výročie, Rádio Lumen, rubrika Rádiorelax

26. mája roku 2018 bola slávnostne prestrihnutá symbolická zelená stuha, ktorá otvorila dvere do expozície Slovenského múzea máp všetkým nadšencom máp, kartografie, geografie, geodézie .... V tomto roku oslavuje svoje 5. narodeniny.

Viac informácii
30. mája 2023
Múzeum máp, história a výroba máp v relácii Ars litera, Rádio Devín

Aprílová relácia Ars litera bola venovaná tým, ktorí majú radi turistiku, orientovanie sa v teréne, lietanie a pekné fotografie prírody a miest. S kurátorkou múzea máp si môžete vypočuť rozhovor nielen o histórii a výrobe máp, ale aj o jedinom múzeu máp na Slovensku. V druhej časti relácie si vypočujte rozhovor s leteckým fotografom a […]

Viac informácii
30. mája 2023
Jediné múzeum máp na Slovensku oslávi v piatok päť rokov od svojho vzniku

Symbolickým prestrihnutím zelenej stuhy sa 26. mája roku 2018 sprístupnila pre verejnosť expozícia Slovenského múzea máp v Kynceľovej. Ako jediné múzeum máp na Slovensku navštívili už desiatky školských zájazdov a tisícky turistov.

Viac informácii
4. mája 2023
V Slovenskom múzeu máp vystavujú mapy podzemia baní a jaskýň

V Slovenskom múzeu máp v Kynceľovej pri Banskej Bystrici otvorili v apríli výstavu venovanú mapám podzemia baní či jaskýň. Návštevníci sa tiež môžu oboznámiť so spôsobom tvorby kartografických diel podzemných priestorov. TASR o tom informovala kurátorka múzea Andrea Farkašová.

Viac informácii
27. apríla 2023
Dlhoočakávaná turistická mapa bude dostupná aj v mobilnej aplikácii

Najobľúbenejšia turistická oblasť na strednom Slovensku bude mať svoju špeciálnu aktualizovanú turistickú mapu. Papierová mapa bude prepojená s digitálnym svetom, čo umožní užívateľom objavovať nové miesta a zaujímavosti za veľmi krátky čas.

Viac informácii
26. apríla 2023
Map Explorer, nová turistická mobilná aplikácia VKÚ

Vydavatelia z Kynceľovej pokračujú vo výrobe tradičných legendárnych turistických mapách pod známou značkou VKÚ Harmanec. V tomto roku avšak vyvinuli novú mobilnú aplikáciu, ktorá prepojí papierovú mapu s digitálnym svetom.

Viac informácii
26. apríla 2023
Ako vyzerala Banská Bystrica na mape v roku 1806?

Vydavatelia máp z Kynceľovej pripravujú unikátnu porovnávaciu mapu okresu Banská Bystrica. Bude komparáciou historickej mapy Jána Lipského z roku 1806 a súčasnej podrobnej cestnej mapy Slovenska.

Viac informácii
19. apríla 2023
Odviezli sme sa lietajúcim autom. Jazda je zážitok, brázdiť môžete cesty aj vzduch

Nie je to žiadne sci-fi, ale realita. Majiteľ unikátneho stroja Milan Paprčka nám predviedol, ako funguje. Môže parkovať pred obchodom, na čerpacej stanici či lúke a o pár minút ho zazriete vo vzduchu. Keď takéto „čudo“ jazdí po cestách, šoféri zbystria pozornosť.

Viac informácii
19. apríla 2023
Spoznajte podzemie prstom po mape

V Slovenskom múzeu máp môžete nazrieť do tajov podzemia a tvorby máp týchto tajuplných priestorov. Aktuálna výstava zameraná na jaskyniarstvo a baníctvo je sprístupnená verejnosti do konca júna.

Viac informácii
18. apríla 2023
Spoznajte podzemie prstom po mape

V Slovenskom múzeu máp môžete nazrieť do tajov podzemia a tvorby máp týchto tajuplných priestorov. Aktuálna výstava zameraná na jaskyniarstvo a baníctvo je sprístupnená verejnosti do konca júna.

Viac informácii
14. apríla 2023
VIDEO Milanovo lietajúce auto je absolútny unikát: Policajti sú poriadne prekvapení, keď ma stretnú na cestách

Milan Paprčka je absolútny fanúšik všetkého, čo sa dokáže odlepiť od zeme a vzlietnuť. Fascinuje ho život v oblakoch a dlhodobo lieta na rôznych vetroňoch, ultralightoch alebo aj na klasických lietadlách.

Viac informácii
13. apríla 2023
VKÚ Harmanec a výroba turistických máp, televízna relácia Regina RTVS

Na tému Jarný turizmus a mapy v televíznej relácii Regina bol hosťom aj regionálny projektový manažér Michal Švec. Spoločne so značkárkou a predsedníčkou KST vo Zvolene, Evou Škutovou porozprávali, čo turisti vyžadujú od turistických máp, ako sa turistická mapa aktualizuje a čo všetko v nej turista nájde.

Viac informácii
1 2 3 7


CBS spol, s.r.o.

Kynceľová 54
974 01 Kynceľová
IČO: 36754749
DIČ: 2022351254
IČ DPH: SK2022351254

Kontakt

+421 911 176 101

info@cbs.sk

Podniková predajňa

Kynceľová 77, 974 01 Kynceľová

Otváracie hodiny:
Po - Pia.: 9:00 - 15:00

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram