Žiadne produkty v košíku.

Mediálne zmienky

27. apríla 2023
Dlhoočakávaná turistická mapa bude dostupná aj v mobilnej aplikácii

Najobľúbenejšia turistická oblasť na strednom Slovensku bude mať svoju špeciálnu aktualizovanú turistickú mapu. Papierová mapa bude prepojená s digitálnym svetom, čo umožní užívateľom objavovať nové miesta a zaujímavosti za veľmi krátky čas.

Viac informácii
26. apríla 2023
Map Explorer, nová turistická mobilná aplikácia VKÚ

Vydavatelia z Kynceľovej pokračujú vo výrobe tradičných legendárnych turistických mapách pod známou značkou VKÚ Harmanec. V tomto roku avšak vyvinuli novú mobilnú aplikáciu, ktorá prepojí papierovú mapu s digitálnym svetom.

Viac informácii
26. apríla 2023
Ako vyzerala Banská Bystrica na mape v roku 1806?

Vydavatelia máp z Kynceľovej pripravujú unikátnu porovnávaciu mapu okresu Banská Bystrica. Bude komparáciou historickej mapy Jána Lipského z roku 1806 a súčasnej podrobnej cestnej mapy Slovenska.

Viac informácii
19. apríla 2023
Odviezli sme sa lietajúcim autom. Jazda je zážitok, brázdiť môžete cesty aj vzduch

Nie je to žiadne sci-fi, ale realita. Majiteľ unikátneho stroja Milan Paprčka nám predviedol, ako funguje. Môže parkovať pred obchodom, na čerpacej stanici či lúke a o pár minút ho zazriete vo vzduchu. Keď takéto „čudo“ jazdí po cestách, šoféri zbystria pozornosť.

Viac informácii
19. apríla 2023
Spoznajte podzemie prstom po mape

V Slovenskom múzeu máp môžete nazrieť do tajov podzemia a tvorby máp týchto tajuplných priestorov. Aktuálna výstava zameraná na jaskyniarstvo a baníctvo je sprístupnená verejnosti do konca júna.

Viac informácii
18. apríla 2023
Spoznajte podzemie prstom po mape

V Slovenskom múzeu máp môžete nazrieť do tajov podzemia a tvorby máp týchto tajuplných priestorov. Aktuálna výstava zameraná na jaskyniarstvo a baníctvo je sprístupnená verejnosti do konca júna.

Viac informácii
14. apríla 2023
VIDEO Milanovo lietajúce auto je absolútny unikát: Policajti sú poriadne prekvapení, keď ma stretnú na cestách

Milan Paprčka je absolútny fanúšik všetkého, čo sa dokáže odlepiť od zeme a vzlietnuť. Fascinuje ho život v oblakoch a dlhodobo lieta na rôznych vetroňoch, ultralightoch alebo aj na klasických lietadlách.

Viac informácii
13. apríla 2023
VKÚ Harmanec a výroba turistických máp, televízna relácia Regina RTVS

Na tému Jarný turizmus a mapy v televíznej relácii Regina bol hosťom aj regionálny projektový manažér Michal Švec. Spoločne so značkárkou a predsedníčkou KST vo Zvolene, Evou Škutovou porozprávali, čo turisti vyžadujú od turistických máp, ako sa turistická mapa aktualizuje a čo všetko v nej turista nájde.

Viac informácii
22. marca 2023
Slovenské múzeum máp, relácia Čo budeme robiť, RTVS

Sobotňajšie ranné vysielanie obľubujú najmä tí najmenší. Ako tipy na športové, turistické, kultúrne podujatia, zaujímavé miesta a akcie pre deti a rodinu vysiela RTVS pravidelnú reláciu Čo budeme robiť. Jeden z tipov na výlet je aj Slovenské múzeum máp.

Viac informácii
19. marca 2023
Staňte sa bádateľmi a objavte poklady Bielych Karpát s novou mapou

Turistická mapa VKÚ 107 Biele Karpaty-Trenčín sa stane neodmysliteľnou súčasťou turistického vybavenia všetkých nadšencov prírody. Kartografovia z Kynceľovej poskytujú turistom najpresnejšie informácie o aktuálnych turistických a cykloturistických trasách v regióne Bielych Karpát.

Viac informácii
15. marca 2023
Milan jazdí lietajúcim autom: Aké je cestovať po slovenských cestách aj oblohe jediným strojom?

Lietajúce autá sa už desaťročia objavujú vo vedecko-fantastických filmoch a ich vývoj má 30-ročnú tradíciu aj na Slovensku.

Viac informácii
10. marca 2023
VKÚ Harmanec: 75 rokov na vrchole tvorby máp

Vojenský kartografický ústav Harmanec sa v roku 2016 presťahoval  do obce Kynceľová. Výroba legendárnych máp tak vstala z popola a v októbri tohto roku oslavuje 75. výročie od svojho vzniku.

Viac informácii
8. marca 2023
Ako vyzerali Levice na mape z roku 1806

Vydavatelia máp z Kynceľovej pripravujú unikátnu porovnávaciu mapu okresu Levice. Ako informuje média manažérka vydavateľstva VKÚ Harmanec Andrea Farkašová, mapa bude komparáciou historickej mapy Jána Lipského z roku 1806 a súčasnej podrobnej cestnej mapy Slovenska.

Viac informácii
7. marca 2023
VKÚ Harmanec oslavuje 75. výročie, televízna relácia Regina RTVS

Bývalý Vojenský kartografický ústav Harmanec začal svoju výrobu od roku 1948 v neďalekej obci pri Banskej Bystrici - v Harmanci. Po privatizácii fungoval ako súkromná spoločnosť VKÚ a.s.. Avšak od roku 2016 patrí pod záštitu CBS vydavateľstva v Kynceľovej, kde dodnes pôsobí ako VKÚ Harmanec, s.r.o. a pokračuje v tvorbe a vydávaní legendárnych turistických máp.

Viac informácii
2. marca 2023
Vírnik - gyrokoptéra v relácii Reflex, TV Markíza

Celú reláciu o netradičnom lietajúcom stroji si môžete pozrieť kedykoľvek. Dozviete sa, čo je vlastne gyrokoptéra, čím je poháňaná aby mohla lietať vo vzduchu i pohybovať sa po cestách. Majiteľ ju využíva aj na letecké fotografovanie 360 stupňovou kamerou.

Viac informácii
25. februára 2023
FOTO: Pripravovaná kniha fotografií ukáže čaro Lučenca i celého Novohradu

Čarovné zábery Lučenca a jeho okolia budú odkazom pre budúce generácie. Takéto fotografie nájdete v pripravovanej knihe ako výsledok práce čarovných fotografov.

Viac informácii
19. februára 2023
Jedinečný lietajúci stroj-gyrokoptéra, TV Markíza v televíznych novinách

Najnovším prírastkom do CBS Flying teamu pribudol Vírnik Autogyro Calidus. Ani auto, ani lietadlo. Vírnik je niečo medzi lietadlom a helikoptérou. Má rotor, rotujúce krídlo ako helikoptéra, ale pri nej je rotor poháňaný priamo rotorom. Naopak, vírnik funguje tzv. autorotáciou.

Viac informácii
31. januára 2023
Počas výstavy leteckých máp si môžu návštevníci aj zalietať

Už ste sa zamysleli nad tým, koľko máp potrebuje pilot, ktorý chce priletieť na letisko M.R. Štefánika v Bratislave? Všetko čo musí pilot vedieť, aké mapy sa využívajú a kto ich vyrába sa dozviete v Slovenskom múzeu máp. Výstava leteckých máp je sprístupnená do 23. marca.

Viac informácii
27. januára 2023
Čomu venuješ pozornosť, to ti bude rásť | Šťava života

Aj jedna dobrá myšlienka môže zmeniť náš život. Niekedy ju nájdeme v knihe či vo filme, inokedy nás inšpiruje človek, ktorý dosiahol pozoruhodné úspechy. Marcel Páleš v podcaste Rádia Regina Stred Šťava života predstavuje inšpirujúcich ľudí z rôznych oblastí. Cestovateľ, pilot, fotograf a podnikateľ Milan Paprčka v Podcaste Štava života.

Viac informácii
18. januára 2023
KEDYSI a DNES: Vzniká UNIKÁTNA KNIHA s historickými zábermi PRIEVIDZE či BOJNÍC

Nadšenci histórie zo stredného Slovenska, v spolupráci so zberateľmi historických pohľadníc, pripravujú unikátnu knihu o mestách na hornej Nitre. Vzácne archívne pohľadnice poukážu na porovnanie histórie regiónu s tými súčasnými. 

Viac informácii
12. januára 2023
Čo musel spraviť fotograf preto, aby vznikli čarovné zábery Sniny a jej okolia?

Jedinečné zábery Sniny a jej okolia budú odkazom pre budúce generácie. Takéto fotografie nájdete v pripravovanej knihe ako výsledok práce čarovných fotografov

Viac informácii
20. decembra 2022
Levice a okolie kedysi a dnes

Slávnostne sme uviedli do života prvú knihu svojej edície LEVICE A OKOLIE KEDYSI A DNES. Reportáž o tejto výnimočnej chvíli môžete vidieť aj v TV Levice.

Viac informácii
14. novembra 2022
Letecký simulátor v Slovenskom múzeu máp, Správy RTVS z regiónov

V Slovenskom múzeu máp pribudol ďalší interaktívny exponát. Moderný letecký simulátor, ktorý návštevníkom umožňuje preletieť sa ponad svoju rodnú obec, či zalietať si kdekoľvek vo svete. Nasadením okuliarov na virtuálnu realitu zažijete pocit, akoby ste práve sedeli v kokpite lietadla a riadili ste si svoje vybrané lietadlo zo širokej ponuky, ktorá je súčasťou programu Microsoft […]

Viac informácii
4. novembra 2022
Nadšenci adrenalínu, zbystrite: Na Slovensku otvorili špičkový letecký simulátor! Tak toto vás dostane

Svet z vtáčej perspektívy s nohami na zemi. V Slovenskom múzeu máp v Kynceľovej pri Banskej Bystrici majú letecký simulátor, vďaka ktorému budú návštevníci môcť preletieť a spoznávať celý svet.

Viac informácii
1 2 3 7

Fakturačné údaje

CBS spol, s.r.o.
Kynceľová 54
974 01 Kynceľová
IČO: 36754749
DIČ: 2022351254
IČ DPH: SK2022351254

© 2019 – 2023 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram