Takmer zanikli, no partia nadšencov ich zachránila. Legendárne zeleno-žlté turistické mapy Slovenska sú späť v starom šate, no s novým obsahom

Pamätáme si ich všetci. Kto nedržal typické zeleno-žlté turistické mapy aspoň raz v rukách, zrejme nikdy nebol v našich horách. Slovenský výrobok detailne zdokumentovanej slovenskej prírody má za sebou aj zaujímavý príbeh. Pochádza totiž z Harmanca, z priestorov spoločnosti VKÚ, ktorá našu krajinu mapuje už viac ako 70 rokov.

21. február 2019

Prečítať si celý článok »

Aukcie fotografií z výstav o Slovensku získajú nový život a pomôžu deťom aj rodinám

Na sociálnej sieti Facebook štartujú pravidelné online aukcie veľkoformátových fotografií z výstav Slovensko z neba a Čarovné Slovensko. Zo získaných peňazí poputuje finančná pomoc neziskovej organizácii Úsmev ako dar.

07. december 2018

Prečítať si celý článok »

Edícia Rodinné striebro prináša letecké fotografie národných parkov

Dovedna deväť fotoreportáží, ktoré zachytávajú prírodu národných parkov na Slovensku, obsahuje 3. časť edície Rodinné striebro. Do fotografickej databázy Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) tak pribudnú desiatky unikátnych leteckých záberov najkrajších kútov našej krajiny.

14. december 2018

Prečítať si celý článok »

FOTO: Jedinečné dielo bystrického pilota. Vydal knihu plnú úchvatných záberov Slovenska

Unikátnou vzdušnou cestou nad slovenskou krajinou prevedie čitateľov nová reprezentatívna publikácia banskobystrického pilota, fotografa a vydavateľa Milana Paprčku Slovensko z neba – Exclusive.

19. november 2018

Prečítať si celý článok »

Pravidelné online aukcie fotografií pre Úsmev ako dar pomôžu deťom

Fotografie z výstav o Slovensku, či už krajinárske, alebo letecké, dostávajú nový život a vďaka pravidelným celoročným online aukciám pomôžu deťom i rodinám, ktoré to potrebujú.

08. december 2018

Prečítať si celý článok »

Do you have your map of Czechoslovakia?

The successor to the former state producer of maps, the Harmanec Military Cartography Institute (VKU) has decided to release a special historical map of the former Czechoslovak Republic.

07. december 2018

Prečítať si celý článok »

Unikátna mapa k okrúhlemu výročiu: Takto vyzeralo Československo pred 100 rokmi

To je ale zmena! Špeciálnu historickú mapu bývalej Československej republiky (ČSR) sa pri príležitosti 100. výročia jej vzniku rozhodli vydať pokračovatelia niekdajšieho štátneho výrobcu máp – Vojenského kartografického ústavu Harmanec pri Banskej Bystrici.

31. október 2018

Prečítať si celý článok »

V múzeu máp si vytvoríte vlastnú krajinu

Pastva pre oči pre dospelých a skvelá učebná pomôcka pre študentov a žiakov. Aj tieto prívlastky sa hodia pre Slovenské múzeum máp v Kynceľovej pri Banskej Bystrici. Toto jedinečné a unikátne múzeum nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe núka návštevníkom pohľady na tvorbu máp, prácu v oblasti kartografie a ponúka aj doslova excelentné kúsky. Jedným z nich je virtuálny pieskový model krajiny.

27. jún 2018

Prečítať si celý článok »

Ako sa aktualizuje mapa

Cyklotrasa, nečakane prehradená novou ohradou pozemku. Križovatka, ktorá je v skutočnosti kruhový objazd. Lyžiarske stredisko, z ktorého trčia už len hrdzavé stĺpy. Je vám to povedomé?

26. február 2018

Prečítať si celý článok »

Profesionálne letecké fotenie veľa vyžaduje, ale aj veľa dáva

„A to si predstavte, že ako chlapec som mal taký strach z výšok, že som sa bál pozrieť zo siedmeho poschodia, kde sme bývali,“ smeje sa. O kráse pohľadov na krajinu z neba to hovorí veľa. Ale aj o tomto chlapíkovi, jednom z najskúsenejších slovenských leteckých fotografov súčasnosti.

16. február 2018

Prečítať si celý článok »

Poctivé, ručne maľované mapy neporazila ani digitálna doba. Slovák je ich druhým najväčším výrobcom na svete

Vedeli ste, že vydavateľstvo v Banskej Bystrici je druhým najväčším výrobcom ručne maľovaných máp na svete?

27. január 2018

Prečítať si celý článok »

Fotograf Milan má netradičné prvenstvo: Ako prvý Slovák vlastní TOTO špeciálne lietadlo!

Toto sa len tak nevidí! Pre unikátne zábery si pilot a letecký fotograf Milan Paprčka z Banskej Bystrice neváhal kúpiť vlastný hornoplošník.

10. máj 2018

Prečítať si celý článok »

CBS spol, s.r.o.

Kynceľová 54
974 01, Banská Bystrica
IČO: 36754749
DIČ: 2022351254
IČ DPH: SK2022351254

Kontakt

+421 911 176 101
info@cbs.sk