Banská Bystrica zo starého a nového neba

V roku 1927 bola Banská Bystrica sídlom Zvolenskej župy, mala približne 10 tisíc obyvateľov a bola súčasne obchodným i peňažným centrom. Pri práci na projekte Slovensko z neba sme na internete objavili krásne historické letecké zábery na centrum Banskej Bystrice.

 

8.november 2019

Prečítať si celý článok »

Unikátna výstava: Toto sú najkrajšie fotky slovenských hradov a zámkov

Fantastické fotografie na jednom mieste. Na výstave Čarovné hrady a zámky Slovenska v Banskej Bystrici visia fotografie, ktoré sú dielom približne 50 fotografov.

2. november 2019

Prečítať si celý článok »

Cestovateľské zážitky Bakossiarikov premenené na skutočnosť

Malí cestovatelia zo Základnej školy s materskou školou Jána Bakossa v Banskej Bystrici dokázali čosi, s čím by veru aj Harry Potter mal čo robiť.

1.november 2019

Prečítať si celý článok »

Čarovné hrady a zámky Slovenska v Banskej Bystrici

Do Banskej Bystrice sa presunula ojedinelá výstava Čarovné hrady a zámky Slovenska. Veľkoformátové fotografie sú výberom z výstavného a knižného projektu, ktorého sa zúčastní približne 50 fotografov z celého Slovenska. Od tohto týždňa až do začiatku decembra bude bezplatne prístupná v obchodnom centre TERMINAL.

17. október 2019

Prečítať si celý článok »

Záhadný jav v múzeu máp v Kynceľovej pri Banskej Bystrici: Uvidíte video, nebude vám všetko jedno

Zamestnanci už niekoľkokrát ráno našli na zemi knihy, ktoré v noci spadli z police na zem. Zachytila ich aj kamera namontovaná na stene miestnosti. Otázkou je, či ide len o náhodu, alebo je za tým niečo paranormálne, duch, ktorý doteraz nenašiel pokoj. O celú vec sa začali zaujímať už aj „lovci duchov“, ktorí sa pokúšajú tajomstvo odhaliť.

08. október 2019

Prečítať si celý článok »

Publikácia Skalica a okolie z neba ponúka netradičné pohľady na Záhorie
Viac ako stovku leteckých fotografií z rokov 2015 až 2019 dopĺňa aj textová časť. V nej sa čitateľ v slovenskom a anglickom jazyku dočíta o Skalici, Holíči, Gbeloch, obciach v ich okolí, školách, podnikoch a ďalších organizáciách Skalického okresu.

3.september 2019

Prečítať si celý článok »

Výstava v dome kultúry v Handlovej predstavuje hornú Nitru z neba

Hornonitriansky región prostredníctvom dvoch desiatok veľkoformátových leteckých fotografií predstavuje výstava Prievidza a okolie z neba, ktorú tento týždeň sprístupnili v Dome kultúry v Handlovej.

14.august 2019

Prečítať si celý článok »

Kultúra: Výstava fotografií ponúka letecký pohľad na metropolu Šariša

Do konca júla sa majú možnosť obyvatelia a návštevníci Prešova pozrieť na metropolu Šariša pohľadom, aký sa väčšine bežne nenaskytne. Výstava fotografií v jednom z obchodných centier ukazuje mesto a jeho okolie na dvoch desiatkach veľkoformátových leteckých záberov.

 

20.júl 2019

Prečítať si celý článok »

Kto les raz vyčistí, už v ňom smeti neodhodí

Mnohí to poznáme z vlastných zamestnaní alebo počutia: športové hry, adrenalínové atrakcie, splavy riek, kultúrne akcie, na ktoré spoločne vyrazia pracovníci firmy či organizácie. Či už to nazveme moderným anglickým slovom „teambuilding“, alebo slovenským „utužovaním kolektívu“, podstata zostáva: nájsť mimopracovnú aktivitu na lepšie vzájomné spoznanie sa pre tých, ktorí väčšinu svojho spoločného času trávia práve prácou.

25. jún 2019

Prečítať si celý článok »

Vydavateľ kníh s fotografiami krajiny vydal 343.240 kusov

Celkom 65 titulov s leteckými snímkami regiónov Slovenska, v celkovom náklade 343.240 kusov, vydala od roku 2013 spoločnosť CBS z Kynceľovej, ktorá je súčasťou Banskej Bystrice. Ide o najviac vydaných obrazových publikácií o Slovensku. Spoločnosť sa týmto dostala do Slovenskej knihy rekordov.

16.jún 2019

Prečítať si celý článok »

Do Talianska letí 13 lietadiel, budú simulovať osudovú cestu Štefánika

Posádky 13 lietadiel Slovenskej federácie ultraľahkého lietania (SFUL) v stredu (1. 5.) v skorých ranných hodinách vzlietnu z letiska Boľkovce pri Lučenci a odletia do Talianska. Bude medzi nimi aj prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella. Ich cieľom je letisko Campoformido neďaleko Udine, odkiaľ naposledy letel diplomat a politik, generál Milan Rastislav Štefánik. Naspäť na Slovensko sa vrátia rovnakou trasou, akou letel Štefánik 4. mája, presne v deň, kedy sa pred sto rokmi jeho lietadlo náhle zrútilo blízko miesta pristátia, neďaleko Ivanky pri Dunaji. TASR to v utorok potvrdil prezident SFUL Marián Sluk.

30. apríl 2019

Prečítať si celý článok »

Aeroturistická mapa nazvaná po Štefánikovi je vytlačená, čaká ju krst

 Prvá aeroturistická mapa Slovenska, ktorá nesie meno slovenskej osobnosti, generála Milana Rastislava Štefánika, je už vytlačená a záujemcovia sa k nej dostanú hneď po krste. Ten je naplánovaný začiatkom mája na Festivale letectva v Piešťanoch, ktorý je súčasťou oficiálnej celoštátnej spomienky na 100. výročie posledného letu a úmrtia Štefánika.

22. apríl 2019

Prečítať si celý článok »

Takmer zanikli, no partia nadšencov ich zachránila. Legendárne zeleno-žlté turistické mapy Slovenska sú späť v starom šate, no s novým obsahom

Pamätáme si ich všetci. Kto nedržal typické zeleno-žlté turistické mapy aspoň raz v rukách, zrejme nikdy nebol v našich horách. Slovenský výrobok detailne zdokumentovanej slovenskej prírody má za sebou aj zaujímavý príbeh. Pochádza totiž z Harmanca, z priestorov spoločnosti VKÚ, ktorá našu krajinu mapuje už viac ako 70 rokov.

21. február 2019

Prečítať si celý článok »

Aukcie fotografií z výstav o Slovensku získajú nový život a pomôžu deťom aj rodinám

Na sociálnej sieti Facebook štartujú pravidelné online aukcie veľkoformátových fotografií z výstav Slovensko z neba a Čarovné Slovensko. Zo získaných peňazí poputuje finančná pomoc neziskovej organizácii Úsmev ako dar.

07. december 2018

Prečítať si celý článok »

Edícia Rodinné striebro prináša letecké fotografie národných parkov

Dovedna deväť fotoreportáží, ktoré zachytávajú prírodu národných parkov na Slovensku, obsahuje 3. časť edície Rodinné striebro. Do fotografickej databázy Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) tak pribudnú desiatky unikátnych leteckých záberov najkrajších kútov našej krajiny.

14. december 2018

Prečítať si celý článok »

FOTO: Jedinečné dielo bystrického pilota. Vydal knihu plnú úchvatných záberov Slovenska

Unikátnou vzdušnou cestou nad slovenskou krajinou prevedie čitateľov nová reprezentatívna publikácia banskobystrického pilota, fotografa a vydavateľa Milana Paprčku Slovensko z neba – Exclusive.

19. november 2018

Prečítať si celý článok »

Pravidelné online aukcie fotografií pre Úsmev ako dar pomôžu deťom

Fotografie z výstav o Slovensku, či už krajinárske, alebo letecké, dostávajú nový život a vďaka pravidelným celoročným online aukciám pomôžu deťom i rodinám, ktoré to potrebujú.

08. december 2018

Prečítať si celý článok »

Do you have your map of Czechoslovakia?

The successor to the former state producer of maps, the Harmanec Military Cartography Institute (VKU) has decided to release a special historical map of the former Czechoslovak Republic.

07. december 2018

Prečítať si celý článok »

Unikátna mapa k okrúhlemu výročiu: Takto vyzeralo Československo pred 100 rokmi

To je ale zmena! Špeciálnu historickú mapu bývalej Československej republiky (ČSR) sa pri príležitosti 100. výročia jej vzniku rozhodli vydať pokračovatelia niekdajšieho štátneho výrobcu máp – Vojenského kartografického ústavu Harmanec pri Banskej Bystrici.

31. október 2018

Prečítať si celý článok »

V múzeu máp si vytvoríte vlastnú krajinu

Pastva pre oči pre dospelých a skvelá učebná pomôcka pre študentov a žiakov. Aj tieto prívlastky sa hodia pre Slovenské múzeum máp v Kynceľovej pri Banskej Bystrici. Toto jedinečné a unikátne múzeum nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe núka návštevníkom pohľady na tvorbu máp, prácu v oblasti kartografie a ponúka aj doslova excelentné kúsky. Jedným z nich je virtuálny pieskový model krajiny.

27. jún 2018

Prečítať si celý článok »

Ako sa aktualizuje mapa

Cyklotrasa, nečakane prehradená novou ohradou pozemku. Križovatka, ktorá je v skutočnosti kruhový objazd. Lyžiarske stredisko, z ktorého trčia už len hrdzavé stĺpy. Je vám to povedomé?

26. február 2018

Prečítať si celý článok »

Profesionálne letecké fotenie veľa vyžaduje, ale aj veľa dáva

„A to si predstavte, že ako chlapec som mal taký strach z výšok, že som sa bál pozrieť zo siedmeho poschodia, kde sme bývali,“ smeje sa. O kráse pohľadov na krajinu z neba to hovorí veľa. Ale aj o tomto chlapíkovi, jednom z najskúsenejších slovenských leteckých fotografov súčasnosti.

16. február 2018

Prečítať si celý článok »

Poctivé, ručne maľované mapy neporazila ani digitálna doba. Slovák je ich druhým najväčším výrobcom na svete

Vedeli ste, že vydavateľstvo v Banskej Bystrici je druhým najväčším výrobcom ručne maľovaných máp na svete?

27. január 2018

Prečítať si celý článok »

Fotograf Milan má netradičné prvenstvo: Ako prvý Slovák vlastní TOTO špeciálne lietadlo!

Toto sa len tak nevidí! Pre unikátne zábery si pilot a letecký fotograf Milan Paprčka z Banskej Bystrice neváhal kúpiť vlastný hornoplošník.

10. máj 2018

Prečítať si celý článok »

CBS spol, s.r.o.

Kynceľová 54
974 01, Banská Bystrica
IČO: 36754749
DIČ: 2022351254
IČ DPH: SK2022351254

Kontakt

+421 911 176 101
info@cbs.sk