SKCZPL

Október v CBS

1. novembra 2019

Novinky

Po lete bohatom na udalosti sme prežili celkom kľudný mesiac, počas, ktorého sme usilovne vydávali nové knihy a mapy, fotili jesenné aerofoto a pripravovali sa na nadchádzajúce udalosti.

Náš šikovný CBS Flying tím začiatkom októbra usilovne lietal a fotil, aby sme mohli našim zákazníkom dodať  krásne jesenné fotky obcí a miest, ktoré v tomto ročnom období majú neopakovateľné čaro.

123

Naša edícia Slovensko z neba , ktorá vám predstavuje Slovensko pohľadom „z neba“,sa rozrástla o dve nové publikácie, konkrétne Bánovce nad Bebravou a okolie z neba a Trebišov a okolie z neba. Nezabudli sme ani na našu edíciu Čarovného Slovenska, ktorá nám predstaví krásy stredného Považia, v knihe s názvom Čarovné Stredné Považie.

12

V októbri VKÚ Harmanec  oslavoval 71 rokov a pri tejto príležitosti sme si pripravili pre našich zákazníkov 71% akciu na mapy v našom e-shope na 111 minút. A boli tu aj ďalšie narodeniny a to znovu zrodenia legendárnych máp VKÚ, ktoré sú už 3 roky pod krídlami vydavateľstva CBS. Okrem iného sme na svete privítali dve novo zaktualizované mapy: TM 136 Volovské vrchy – Košice TM 137 – Tribeč – Pohronský Inovec -Topoľčianky. Takže sme opäť o krok bližšie aby bolo celé Slovensko zaktualizované.

Našu prácu ocenili v poľskom Krakove, kde naša publikácia Čarovné Tatry a Zamagurie získala vyznamenanie v medzinárodnej súťaži „Najlepšie publikácie o horách“, ktorá sa konala počas 23. Medzinárodného knižného veľtrhu v Krakove .

Teší nás rastúci záujem o naše múzeum máp zo strany škôl, ale aj verejnosti, z ktorého odchádzajú spokojní detskí návštevníci.  Do nášho múzea pribudol nový 3D model Vysokých Tatier, ktorý vyrobili súrodenci Simona a Peter Sojkoví zo Základnej školy Jána Bakossa v Banskej Bystrici.Výroba tohto nádherného modelu trvala 8 hodín a sme veľmi radi, že takéto krásne detské dielo môžeme vystavovať v našom múzeu.

Takto sme prežili október, ale už teraz sa tešíme na november, ktorý začneme na najväčšom knižnom veľtrhu na Slovensku, Bibliotéke, kde nás nájdete od 7.11.2019 do 10.11.2019 v našom predajnom stánku.  Tešíme sa na vás.